عدم اعتماد به دشمن و اعتماد به مردم عامل مهم بنای انقلاب است

ساده‌زیستی امام راحل باید سرلوحه همه مسئولان قرار بگیرد

ملارد- امام جمعه ملارد گفت: ساده‌زیستی امام راحل باید سرلوحه همه مسئولان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسین حسینی نوری ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) طی سخنانی با اشاره به ویژگی‌های مکتب امام اخلاص، توکل و اعتماد را نمونه‌ای از این ویژگی‌ها برشمرد و اظهار داشت: جامعیت، معنویت، بصیرت و ساده زیستی از علل محبوبیت امام (ره) است که باید مسئولین ما از آن الگو بگیرند.

وی مبنای انقلاب اسلامی را اعتقاد دینی و آن را یک انقلاب الهی برگرفته از دستورات دین اسلام برشمرد و گفت: اولین شرط مکتب امام را معنویت و ایمان به خداوند می‌باشد که با استفاده از آن توانست در مقابل دشمنان بایستد.

امام جمعه ملارد بیان داشت: عقلانیت، عدم اعتماد به دشمن و امید و اعتماد به مردم از دیگر شروطی است که این انقلاب بنا شده است و امروز ساده‌زیستی امام راحل باید سرلوحه مسئولان قرار گیرد و از اشرافی‌گری دور شوند، مردی که شرق و غرب را به لرزه درآورده بود همواره ساده‌زیست بود اما برخی مسئولان امروز در مسیر اشرافی‌گری حرکت می‌کنند که این آسیب بزرگی برای نظام اسلامی است.

حسینی نوری بیان داشت: امام خمینی (ره) ممتازترین شخصیت بعد از ائمه اطهار می‌باشد و حسن ظن به خدا و توجه به کوخ نشین ها از ویژگی‌های شخصیتی آن بزرگ مرد می‌باشد که اعتقادات، فرهنگ و تفکر اسلامی و حضور قدرتمندانه مردم و رهبری پیامبر گونه امام (ره) ۳ عامل اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی بود.