برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر چقدر هزینه داشت؟

معاونت امور هنری وزارت ارشاد امروز گزارش مالی سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر را منتشر کرد.

معاونت امور هنری وزارت ارشاد امروز گزارش مالی سی‌ و چهارمین جشنواره موسیقی فجر را منتشر کرد.

برگزاری سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر چقدر هزینه داشت؟ به گزارش حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، معاونت امور هنری وزارت ارشاد امروز گزارش مالی هشت جشنواره هنری سال ۹۷ را از جمله سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر منتشر کرد. طبق این اعلام مجموع هزینه‌ها برای این رویداد سه میلیارد و ۲۶۹ میلیون و هشتصد هزار تومان بوده است.

هزینه‌های این رویداد در ۱۲ بخش آورده شده است که می‌توانید آن‌ها را در ادامه بخوانید:

هزینه دبیرخانه جشنواره فجر ۱۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و کمک هزینه و دستمزد گروه‌های شرکت کننده جشنواره بخش موسیقی سنتی، پاپ، تلفیقی، نواحی و بخش ارکسترال گروه کر و بخش کلاسیک یک میلیارد و ۱۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

در ادامه گفته شده برای هیأت انتخاب و بررسی داوری آثار و نظارت در روند جشنواره ۶۴ میلیون و نهصد هزار تومان و برای اجاره سالن‌ها شامل تالار وحدت، تالار رودکی، برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان ۴۸۰ میلیون و چهارصد هزار تومان هزینه شده است.

هتل میهمانان داخلی و خارجی جشنواره ۹۰ میلیون و روابط عمومی و تبلیغات محیطی شامل طراحی و چاپ اقلام تبلیغاتی، جلسات مطبوعاتی، بولتن و چاپ، تصویربرداری، سایت، لوح و تندیس، پژوهش، چاپ کتاب، اجاره و حمل و نقل سازها، بلیط فروشی و چکینگ بلیت، طراحی و تزئین صحنه، دکور، اجرا، نصب ۵۱۵ میلیون و پانصد هزار تومان برای جشنواره موسیقی فجر هزینه در پی داشته است.

به عوامل اجرایی جشنواره ۳۴۴ میلیون و ششصد هزار تومان حق‌الزحمه پرداخت شده، برای هدایا و بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت ۵۴ میلیون و ششصد هزار تومان هزینه شده و ساخت کلیپ و سایر هزینه‌های اختتامیه جشنواره موسیقی فجر ۷۴ میلیون و پانصد هزار هزینه‌بر بوده است.

کمک هزینه گروه‌های بخش بین‌الملل جشنواره فجر ۱۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و هزینه روادید گروه‌ها و بلیط هنرمندان خارجی جشنواره ۱۹۸ میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است. همچنین برای پشتیبانی این رویداد ۱۴ میلیون و نهصد هزار تومان هزینه شده است.