دست دادن ترامپ با ملکه انگلیس خبرساز شد

رئیس‌جمهوری آمریکا که به جنجال‌آفرینی در سفرهای خارجی معروف است، ظهر دوشنبه در دیدار رسمی با ملکه انگلیس دست او را به شکلی غیرمتعارف فشرد که این موضوع در رسانه‌های انگلیسی خبرساز شد.

ایرنا: رئیس‌جمهوری آمریکا که به جنجال‌آفرینی در سفرهای خارجی معروف است، ظهر دوشنبه در دیدار رسمی با ملکه انگلیس دست او را به شکلی غیرمتعارف فشرد که این موضوع در رسانه‌های انگلیسی خبرساز شد.

ترامپ و همسرش ملانیا که به دعوت رسمی ملکه الیزابت به انگلیس سفرکرده‌اند، برای شرکت در ضیافت ناهار سلطنتی به کاخ باکینگهام رفته‌اند.ترامپ در اولین برخورد با ملکه انگلیس برخلاف پروتکل‌های تشریفات دست او را به حالت مشت زدن فشرد و لحظاتی بعد برای ورود به داخل کاخ، دستش را نزدیک شانه ملکه آورد.

دست دادن ترامپ با ملکه انگلیس خبرساز شد

سال گذشته هم ترامپ در هنگام بازدید از گارد سرخ‌پوش کاخ سلطنتی وینزور، نیم قدم از ملکه جلوتر راه‌رفته و پشتش به ملکه بود که این مساله خبرساز شد.

ترامپ با همسرش ملانیا ساعت ۹ صبح به‌وقت محلی انگلیس به دعوت ملکه الیزابت وارد این کشور شد. در حالی که گفته می شود، تشریفات این سفرها تا آخرین جزیئات به اطلاع ملکه انگلیس رسانده می شود، اما از فرش قرمزی برای ورود ترامپ مقابل هواپیما خبری نبود.

ترامپ در بدو ورود مورد استقبال جرمی هانت وزیر خارجه و وودی جانسون سفیر آمریکا در انگلیس قرار گرفت و سپس با بالگرد اختصاصی رئیس‌جمهوری آمریکا راهی اقامتگاه سفیر آمریکا در لندن شد. وی امروز علاوه بر ضیافت ناهار سلطنتی، قرار است از برخی نقاط لندن بازدید کنند.

هم‌زمان گروه‌های ضد جنگ و کارزارهای تبلیغاتی مخالف ترامپ برای برگزاری تظاهرات اعتراضی در طول سه روز اقامت وی در لندن برنامه‌ریزی کرده‌اند. اصلی‌ترین تظاهرات فردا سه‌شنبه از میدان مشهور ترافالگار در قلب لندن آغاز و سپس به محلی که ترامپ حضورداشته باشد هدایت خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۵۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کنند.

برخی گروه‌های معترض امروز پارچه نوشته‌هایی روی پل‌های معروف لندن آویزان کرده‌اند که نوشته است: ترامپ نژادپرست است. مقابل نژادپرست ایستاده‌ایم.

در همین حال روسای پلیس انگلیس پیش‌بینی می‌کنند که هزینه‌های امنیتی سفر ترامپ 18 میلیون پوند خرج روی دست دولت بگذارد. عملیات نیروهای پلیس انگلیس برای تأمین امنیت ترامپ مواردی از قبیل استفاده از تک‌تیراندازها، سگ‌های بمب یاب و بالگردهای گشت را شامل می‌شود.