بزرگداشت امام خمینی (ره) حرکتی ولایی و مردمی است/ ۱۵ خرداد؛ نطقه تاریخ ساز انقلاب اسلامی

نجار گفت: برگزاری باشکوه مراسم و اعزام کاروان‌های متعدد مردمی به حرم مطهر، نشانگر تجدید پیمان مردم و به ویژه نسل جوان با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

نجار گفت: برگزاری باشکوه مراسم و اعزام کاروان‌های متعدد مردمی به حرم مطهر، نشانگر تجدید پیمان مردم و به ویژه نسل جوان با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

بزرگداشت امام (ره) حرکتی ولایی و مردمی / پانزده خرداد نطقه تاریخ ساز انقلاب اسلامی است به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آستانه مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: جمع‎آوری گزارش اقدامات صورت گرفته، تحلیل آن‌ها و در نتیجه رفع نقایص و بهبود عملکرد در مسیر برگزاری هر چه بهتر این مراسم به عنوان ویترین افتخار انقلاب اسلامی، اصلی‌ترین وظیفه سازمان مدیریت بحران کشور بعنوان نماینده دولت در برگزاری این مراسم است.

نجار در تشریح اقدامات سی امین بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) به جلسات متعدد با دستگاه‌های لشکری و کشوری به منظور ایجاد وحدت رویه و ارائه خدمت رسانی مناسب به زائران اشاره کرد و افزود: جلسات متعدی با معاونت‌های وزارت کشور، دبیران کارگروه‌های چهارده گانه مدیریت بحران کشور و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور به منظور هماهنگی و ایفای نقش موثر در مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: دستورالعمل اجرایی ایستگاه‌های صلواتی به انضمام نقشه‌های جانمایی و نیز تشکیل جلسه با اعضای دستگاه‌های لشکری و کشوری به منظور ایجاد وحدت رویه در برپایی و ارائه خدمات به زائران از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.

نجار افزود: هماهنگی اقدامات دستگاه‌های اجرایی، برقراری امنیت، فراهم کردن امکانات رفاهی، تأمین آب شرب، سرویس‌های بهداشتی از جمله اقداماتی است که اولویت اول مدیریت بحران در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) است که با توجه به تجارب گذشته و وجود زیر ساخت‌های مناسب بنحو شایسته‌ای انجام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور گفت: داشتن حق برگردن همه ما از امام خمینی برکسی پوشیده نیست بنابراین تکریم و بزرگداشت مقام شامخ آن حضرت، وظیفه‌ای ولایی، انقلابی و حرکتی مردمی است.

معاون وزیر کشور با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم در مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: رسانه‌ها با کارگیری مستندسازی علمی، بهره برداری از این رخداد عظیم انقلابی را برای آیندگان نظام اسلامی فراهم کرده و زمینه ایجاد وحدت و همدلی را در کشور فراهم سازند.

نجار به وضعیت حاکم بر روابط بین الملل ناشی از فراگیری رسانه‌های اجتماعی و گسترش افکار التقاطی اشاره کرد و افزود: وجود مستندات و مکتوبات قابل اعتنا و معتبر درباره ابعاد مختلف علمی و شخصیتی امام راحل و در دسترس بودن آن‌ها برای عموم مردم زمینه شناخت و جذب جوانان به مسیر و تفکر ولایت فقیه را فراهم می‌کند.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در شرایط اخیر بدون تردید هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب، تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی ملت با یکدیگر باعث خواهد شد تا مشکل خاصی پیدا نکنیم، تصریح کرد: امروز بیش از هر چیزی باید همدلی و همزبانی را در میان مردم و مسوولان کشور دنبال کنیم، زیرا دشمن به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف مستحکم مردم است.

رئیس شواری هماهنگی مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه همه ما باید با همدلی، وفاق و اتحاد فرهنگ مقاومت، ایثار و ولایتمداری را ادامه دهیم، تاکید کرد: دشمن هر قدر هم بخواهد خباثت به خرج داده و در برابر ملت شریف و غیور ایران اسلامی توطئه‌چینی کند نخواهند توانست در برابر عزم و اراده ملت ایران اسلامی کاری از پیش ببرد.

وی تصریح کرد: ۱۵ خرداد نقطه عطف آغاز انقلاب بود که پیوند معنوی مردم، رهبری و احساسات عمیق مذهبی ملت ایران را به نمایش گذاشت.

نجار خاطر نشان کرد شروع مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) عصر روز سه شنبه ۱۴ خرداد رأس ساعت ۱۸ با قرائت قرآن کریم و برنامه عزاداری و سپس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدّ ظلّه العالی) خواهد بود.