همکاری روسیه و ونزوئلا بر اساس تعهدات ادامه می‎یابد

سفیر روسیه در کاراکاس ضمن رد گزارش‌ها مبنی بر خروج کارشناسان و مشاوران نظامی روسیه از ونزوئلا به دلیل فشار‌های امریکا تاکید کرد همکاری مسکو با کاراکاس براساس تعهدات پیشین همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری میزان- سفیر روسیه در کاراکاس ضمن رد گزارش‌ها مبنی بر خروج کارشناسان و مشاوران نظامی روسیه از ونزوئلا به دلیل فشار‌های امریکا تاکید کرد همکاری مسکو با کاراکاس براساس تعهدات پیشین همچنان ادامه دارد.

همکاری روسیه و ونزوئلا بر اساس تعهدات ادامه می‎یابد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان ؛ سفیر روسیه در ونزوئلا روز دوشنبه تاکید کرد مشاوران کلیدی نظامی روسیه همچنان در ونزوئلا حضور دارند و همکاری دو کشور ادامه دارد.


به گزارش اسپوتنیک، در پی انتشار گزارش وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع نزدیک به وزارت دفاع روسیه مبنی بر خروج مشاوران کلیدی روسیه از ونزوئلا در اثر فشار‌های آمریکا، سفیر روسیه در ونزوئلا اعلام کرد خللی در برنامه‌ها و حضور مشاوران نظامی روسیه در ونزوئلا به وجود نیامده است.


ولادیمیر زائمسکی سفیر روسیه در ونزوئلا ضمن رد گزارش‌های مبنی بر خروج مشاوران و متخصصان روسیه از این کشور آمریکای لاتین گفت: "این هم بخشی از خبرهایی است که ارتباطی با واقعیت ندارد. کار براساس تعهدات موجود در حال انجام است و صحبتی از هیچ گونه کاهش یا خروج نیست. "


شرکت «روستوک» پیمانکار دفاعی روسیه که مسئولیت آموزش نیرو‌های ونزوئلا را بر عهده دارد، نیز با انتشار بیانیه ای، ضمن رد ادعای وال استریت ژورنال در مورد کاهش متخصصان و مشاوران نظامی این شرکت در ونزوئلا اعلام کرد شمار این افراد در سال‌های اخیر ثابت بوده و تغییری نکرده است.


مسکو براساس قرارداد‌هایی که پیش از آغاز بحران سیاسی در ونزوئلا با کاراکاس منعقد کرده بود، متخصصان و کارشناسان نظامی را برای آموزش کار با سیستم‌های تسلیحاتی روسیه خریداری شده توسط ونزوئلا به این کشور اعزام کرد.


شورشیان ونزوئلایی از اواخر ماه ژانویه تاکنون به سرکردگی «خوان گوآیدو» و تحت حمایت‌های آمریکا تاکنون بار‌ها برای سرنگونی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا و انجام کودتا تلاش کرده اند که هر بار ناکام مانده است.