استقبال گسترده از نمایشگاه عفاف و حجاب/حاشیه‌های تخصیص ۱۰ درصد فروش کنسرت‌ها به وزارت ارشاد ادامه دارد

سیزدهمین روز از خرداد ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به گلایه انوش معظمی از سریال از یادها رفته اشاره کرد.

خبرگزاری میزان- سیزدهمین روز از خرداد ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به گلایه انوش معظمی از سریال «از یادها رفته» اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، سیزدهمین روز از خرداد ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به گلایه انوش معظمی از سریال «از یادها رفته» اشاره کرد.

اهمیت خواندن دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان/روزهای پایانی ماه مهمانی خدا را دریابیم

کارشناس علوم قرآنی گفت: اگر در میان مومنان فردی شرایط و توانایی اعتکاف در دهه آخر ماه میهمانی خدا را داشته باشد، شایسته است این عمل نیکو را به جای بیاورد و ثواب بسیار زیادی را در کارنامه اعمالش به ثبت برساند پس روزهای پایانی ماه مهمانی خدا را دریابید.

امین مولایی کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان گفت: خواندن دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان از ارزش و اهمیت بسیاری برخودار است.

وی در ادامه اظهار کرد: در دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «بسم الله الرحمن الرحیم، اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین»، خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامی دار در آن به حاضر کردن و یا داشتن مسائل و نزدیک گردان در آن وسیله ام به سویت از میـان وسیله‌ها ای آنکه سرگرمش نکند اصرار و سماجت اصرارکنندگان.

اهمیت خواندن دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان/روزهای پایانی ماه مهمانی خدا را دریابیم
وی تصریح کرد: خواندن نمازی ۶ رکعتی به گونه‌ای که در هر رکعت سوره حمد، صد مرتبه آیه الکرسی، صد مرتبه سوره توحید و صد مرتبه سوره کوثر خوانده شود و همچنین صد مرتبه صلوات فرستادن پس از پایان نماز در بیست و هشتم ماه رمضان فضیلت بسیاری دارد.

این کارشناس علوم قرآنی بیان کرد: اعتکاف عمل بسیار ارزشمندی است که انجام دادن آن در برخی ماه‌ها نسبت به دیگر ماه‌ها از ارزش بیشتر و جایگاه بالاتری برخوردار است که ماه‌های رجب و رمضان از جمله این ماه‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: «پیامبر اکرم(ص)» دهه آخر ماه مبارک رمضان را بسیار گرامی می‌داشتند و در این زمان خیلی بیشتری از زمان‌های دیگر به عبادت و راز و نیاز با پروردگار می‌پرداختند.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

تخصیص ۱۰ درصد فروش کنسرت‌ها به وزارت ارشاد با بررسی مطرح شده است/نقدهای تهیه‌کنندگان و دفاتر موسیقی را قبول داریم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نمایندگان مجلس بدون شک بررسی کرده‌اند که تعداد کنسرت‌هایی که در طول سال برگزار می‌شوند به لحاظ رقم و عدد به حدی رسیده است که ۱۰ درصد از آن می‌تواند در بخش‌های دیگر فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، درخصوص طرح ارائه شده مجلس شورای اسلامی مبنی بر تخصیص ۱۰ درصد از فروش کنسرت‌ها به حساب وزارت ارشاد گفت: پیش از توضیح در مورد طرح جدید مجلس مهم است بدانیم همواره در پایان سال، سازمان بودجه کشور بودجه مورد نیاز برای سال آتی خود را به مجلس شورای اسلامی تحویل می‌دهد تا در خصوص میزان آن برنامه ریزی انجام شده و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی در همین راستا ادامه داد: این سازمان برای تامین نیاز‌های بودجه از سه طریق عمل می‌کند، روش اول تامین هزینه‌ها بر اساس فروش نفت است، دومین راه مالیات بوده و راه سوم برای کسب بودجه مورد نیاز سایر در آمد‌هایی است که می‌توانند به بودجه کمک کنند، بخش سوم این راهکار بخش‌های مختلفی را شامل می‌شود که یکی از آنها همین مسئله موسیقی مورد نظر است.

//////////////////

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: ما همواره نیازمند تامین منابع برای خرج سالانه کشور هستیم، تمامی هزینه‌های کشور می‌بایست از طریق منابعی از پیش تعیین شده تامین شود تا در پایان سال میزان منابع و هزینه‌ها متوازن باشند.

وی درباره طرح تخصیص ۱۰ درصد از فروش کنسرت‌ها به وزارت ارشاد اظهار کرد: طرح مطرح شده در قبال تخصیص ۱۰ درصد از فروش کنسرت‌ها به وزارت ارشاد نیز در رابطه با همین تامین بودجه فرهنگی کشور است، کسب این سهم از فروش کنسرت‌ها بدون شک در حالی رخ می‌دهد که بررسی‌های لازم جهت چگونگی اجرای آن در نظر گرفته شده و این تصمیم یکباره و شتاب زده نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: نمایندگان مجلس بدون شک بررسی کرده‌اند که تعداد کنسرت‌هایی که در طول سال برگزار می‌شوند به لحاظ رقم و عدد به حدی رسیده است که ۱۰ درصد از آن می‌تواند در بخش‌های دیگر فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر گذار باشد، این تصمیم به هیچ وجه اشکال قانونی ندارد، زیرا مازاد درآمد‌های یک بخش فرهنگی می‌تواند در بخش‌های دیگر هزینه شود.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

بعد از بازی در چند سکانس سریال «از یادها رفته» دیگر به من زنگ نزدند/از حضورم در این مجموعه ناراضی‌ام

بازیگر سریال «مختارنامه» گفت: در سریال «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان به ایفای نقش پرداختم، البته نقشی که در ابتدا به من پیشنهاد شد با نقشی که بازی کردم زمین تا آسمان تفاوت داشت زیرا این سریال با مشکل بودجه روبرو شد.

انوش معظمی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درخصوص تجربه بازی در آثار مناسبتی گفت: سریال مناسبتی فرمولی تجربه شده و کاملاً موفق است و اکثر هنرمندان از جمله من دوست دارند که در چنین آثاری بازی کنند، البته بدون شک سریال‌های مناسبتی همچون ماه مبارک رمضان برای هر بازیگری جذاب است اما اینکه نقش خوب پیشنهاد شود بحث مهمی است.

وی با تاکید بر علاقه شخصی خود برای بازی در سریال های ماه رمضان اضافه کرد: اگر نقش خوبی پیشنهاد شود با افتخار و کمال میل بازی در سریال های مناسبتی را قبول می‌کنم، منتها شخصیت و کاراکتر برای من به شدت مهم است و اگر می خواهم شخصیتی را بازی کنم، باید جای کار داشته باشد و مرا به چالش وادار کند، نقش خوب برای من نقشی است که بتواند درونیات هنری مرا تامین کند.

از حضورم در سریال «از یادها رفته» ناراضی‌ام/بعد از بازی در چند سکانس دیگر به من زنگ نزدند

بازیگر سریال «از یادها رفته» درباره بازی در این مجموعه رمضانی تاکید کرد: در سریال «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان به ایفای نقش پرداختم، البته نقشی که در ابتدا به من پیشنهاد شد با نقشی که بازی کردم زمین تا آسمان تفاوت داشت زیرا این سریال با مشکل بودجه روبرو شد و به همین دلیل مسیر ساخت این اثر به طور کلی تغییر کرد.

وی در همین راستا اضافه کرد: نه تنها نقش من در سریال «از یادها رفته» بلکه خیلی از نقش‌ها به آن سمت و سویی که انتظارش را داشتیم نرفت، برای من فیلمنامه فرستادند و من بخش آماده شده را خواندم و از شخصیتم خوشم آمد و قرار شد تا انتها این کاراکتر به این شکل در روند داستان حضور داشته باشد و اتفاقاً نقش من به شدت جذاب‌تر میشد اما بعد از بازی در چند سکانس دیگر کسی به من زنگ نزد.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

چهارشنبه ۱۵ خرداد عید سعید فطر است

حجت الاسلام موحدنژاد گفت: پیش بینی کارشناسان این است که به راحتی ماه قابل رویت است، بنابراین انتظار داریم که با گزارشات متعددی که به ستاد استهلال انشالله خواهد رسید آخرین روز ماه مبارک رمضان روز سه شنبه باشد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، حجت الاسلام موحدنژاد عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: بیش از صد گروه در نقاط مختلف کشور در غروب روز سه شنبه برای دیدن هلال ماه شوال اقدام می کنند.

تنفر منوچهر والی زاده از دوبله‌های زیرزمینی/هالیوود سراب آرزوهای رنگارنگ
وی ادامه داد: پیش بینی کارشناسان این است که به راحتی ماه قابل رویت است، بنابراین انتظار داریم که با گزارشات متعددی که به ستاد استهلال انشالله خواهد رسید آخرین روز ماه مبارک رمضان روز سه شنبه باشد.

موحدنژاد خاطرنشان کرد: بر همین اساس قاعدتاً روز چهارشنبه اول ماه شوال و روز عید سعید فطر خواهد بود.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.

استقبال خانواده‌ها از البسه اسلامی فوق‌العاده بود/حمایت‌ها از نمایشگاه عفاف و حجاب بیشتر شده است

عضو کارگروه مد و لباس کشور گفت: برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب این دوره به طور جامع نشان داد که می‌تواند به عنوان یک عامل اثرگذار در جذب مردم به پوشش اسلامی باشد.

علی شیرازی عضو کارگروه مد و لباس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان ، درخصوص استقبال مردمی از نمایشگاه عفاف و حجاب گفت: این دوره از نمایشگاه عفاف و حجاب برای نخستین بار در بوستان آب و آتش برگزار می‌شد، دوره‌های قبلی این نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شده بود که با استقبال بی‌نظیری روبرو بود.

وی در همین راستا ادامه داد: برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در بوستان آب و آتش تجربه کاملاً جدید و البته سودمندی را برای ما به همراه آورد، این تجربه به شدت مفید به فایده بود، وجود نمایشگاه عفاف و حجاب در کنار برنامه‌های جانبی که در محیط بوستان آب و آتش برگزار می‌شد برای خانواده‌ها مقصد بسیار مطلوبی را به همراه می آورد که خودش استقبال را دو چندان کرد.

///////////////

این فعال عرصه البسه با اشاره به قیمت‌های مناسب محصولات نمایشگاه عفاف و حجاب تصریح کرد: اگر بخواهیم به صورت کلی نمایشگاه عفاف و حجاب امسال را مورد سنجش قرار دهیم، این نمایشگاه اتفاق بسیار خوبی برای این صنعت بود و در مجموع به دلیل قیمت‌های مطلوب، نمایشگاه نسبت به بازار با استقبال خوبی برای خرید مواجه شد.

عضو کارگروه مد و لباس کشور ادامه داد: برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب این دوره به طور جامع نشان داد که می‌تواند به عنوان یک عامل اثرگذار در جذب مردم به پوشش اسلامی و ایرانی تاثیر گذار باشد، خانواده‌ها محصولات این نمایشگاه را به خوبی قبول کرده و آنها را پسند کردند که این اتفاق نشان دهنده تاثیرگذاری نمایشگاه در اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب است.

برای مشاهده ادامه این خبر اینجا کلیک کنید.