افزایش قیمت بلیت سینمای ژاپن بعد از ۲۶ سال!

قیمت بلیت سینما در ژاپن برای نخستین بار در ۲۶ سال گذشته، به مقدار ناچیزی افزایش پیدا کرد.

قیمت بلیت سینما در ژاپن برای نخستین بار در ۲۶ سال گذشته، به مقدار ناچیزی افزایش پیدا کرد.

افزایش قیمت بلیط سینمای ژاپن بعد از ۲۶ سال به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، از ابتدای ماه ژوئن (۱۱ خرداد) قیمت‌ بلیت سینمای ژاپن برای اولین بار در طی ۲۶ سال گذشته افزایش پیدا کرد. سینماهای «توهو» و «۱۰۹» قیمت بلیت‌های معمولی خود را به میزان کمتر از یک دلار (۱۰۰ ین) افزایش دادند تا به مبلغ ۱۷.۵ دلار (۱۹۰۰ ین) برسد. همچنین قیمت بلیت های دارای تخفیف هم افزایش داده شد.

قیمت‌ بلیت سینماهای ژاپن از سال ۱۹۹۳ ، به طور تقریبی ثابت مانده بود و تعداد ورود به سینماها در سال ۱۹۹۶ به کمتر از ۱۲۰ میلیون رسید؛ اما در سال ۲۰۱۶ رقم ۱۸۰ میلیون نیز ثبت شده است.

با توجه به اعلام انجمن فیلم سازان ژاپن، تعداد سینما‌های این کشور در دو دهه گذشته از ۱۷۳۴ سینما در سال ۱۹۹۶، به ۳۵۶۱ سینما رسید. سینما‌های ۲D , ۳D و آیمکس (IMAX) این کشور که قیمت‌های بالا تری نسبت به بلیت های معمولی دارند نیز، طی دهه گذشته قدری افزایش داشته است.

گفتنی است گیشه فروش ژاپن در سال گذشته با وجود افتی که داشت توانست با دو میلیارد دلار که 45 درصد آن متعلق به فیلم های خارجی بود، به سومین سینمای پرفروش جهان تبدیل شود.