دو محیط‌بان هدف گلوله شکارچیان قرار گرفتند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: ۲ محیط بان حین تعقیب و مراقبت یک گروه متخلف شکار و صید در پارک ملی خَبر بافت به ضرب گلوله شکارچیان مجروح و ۲ شکارچی غیر مجاز نیز حین فرار جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: ۲ محیط بان حین تعقیب و مراقبت یک گروه متخلف شکار و صید در پارک ملی خَبر بافت به ضرب گلوله شکارچیان مجروح و ۲ شکارچی غیر مجاز نیز حین فرار جان خود را از دست دادند.

مرجان شاکری روز دوشنبه با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری افکار عمومی در مورد اتفاق پارک ملی خبر بافت افزود: شب گذشته محیط بانان در پارک ملی خَبر استان کرمان، متوجه حضور یک گروه متخلف شکار و صید می‌شوند که مشغول پروژکتور کشی در منطقه بودند.

وی ادامه داد: مأموران حفاظت محیط زیست به سرعت خود را به این محل رسانده و مشاهده می کنند متخلفان با یک دستگاه خودرو سمند و یک موتورسیکلت در حال شکار آهو در پارک ملی خَبر بافت هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: متخلفان زمانی متوجه حضور مأموران محیط زیست می‌شوند با موتورسیکلت اقدام به فرار و تیراندازی به سمت محیط بانان می‌کنند که در اثر این اتفاق، ۲ نفر از محیط بانان زخمی شده و خودروی سازمانی اداره کل حفاظت محیط زیست هم آماج گلوله قرار می‌گیرد و این میان راکبان موتورسیکلت در حین فرار دچار حادثه شده و جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: بر اساس گزارش تیم پزشکی، حال عمومی محیط بان که از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفته رضایت بخش نیست.

شاکری ضمن ابراز تأسف از حادثه پیش آمده و همچنین ابراز همدردی با بازماندگان عنوان کرد: لازم به توضیح است هیچگونه شلیکی از سوی مأموران حفاظت محیط زیست به سمت متخلفان صورت نگرفته و موضوع از طریق مرجع قضایی شهرستان بافت و همچنین ریاست دادگستری استان کرمان در دست پیگیری و بررسی دقیق است که به طور قطع نتیجه این بررسی ها جهت اطلاع و تنویر افکار عمومی اعلام خواهد شد.