توهین به مسلمانان در حال افطار با سوزاندن قرآن کریم در دانمارک

گروهی از اسلام‌ستیزان راست‌گرای دانمارک با سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کریم به مسلمانانی که در حال افطار بودند، توهین کردند.

گروهی از اسلام‌ستیزان راست‌گرای دانمارک با سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کریم به مسلمانانی که در حال افطار بودند، توهین کردند.

توهین به مسلمانان در حال افطار با سوزاندن قرآن در دانمارک به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، اعضا و حامیان یک حزب راست افراطی دانمارک با برهم زدن مراسم افطار مسلمانان کپنهاک، پایتخت این کشور، اقدام به سوزاندن یک نسخه از قرآن کردند.

حامیان حزب استارم کورس—حزب ضد مهاجر و اسلام‌ستیز در دانمارک—روز گذشته سعی کردند با سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کریم ، جمعی از مسلمانان شهر کپنهاک را که برای مراسم افطار در یکی از میدان‌های این شهر گرد هم آمده بودند، تحریک کنند.

اسلام‌ستیز‌های افراطی با آویزان کردن بنر‌هایی که روی آن نوشته بود «اروپا برای ماست» از بالکن یک هتل که مشرف به این میدان بود، شعار‌های ضد اسلام سر دادند و سعی داشتند تا مسلمانانی را که در حال افطار بودند، تحریک کنند.

آن‌ها این اقدام خود را به طور مستقیم در کانال یوتیوب پخش کردند.

در نهایت، با دخالت پلیس بنر‌ها از بالکن هتل جمع آوری شد و اعضای این حزب افراطی پراکنده شدند. این مراسم افطار که حدود ۲ هزار مسلمانان کپنهاک در آن شرکت کرده بودند، تحت تدابیر شدید امنیتی پایان یافت.