فعالیت ۲۲۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات در لرستان در روز عید سعید فطر

فعالیت ۲۲۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات در لرستان در روز عید سعید فطر

خرم‌آباد- مدیرکل کمیته امداد لرستان از فعالیت ۲۲۰۰ پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در این استان در روز عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، جاسم محمدی فارسانی با اشاره به برنامه ریزی شورای عالی زکات در ترویج سنت الهی فریضه واجب زکات گفت: کارگروه استانی زکات فطره تشکیل و فرآیند جمع آوری زکات با هماهنگی این ستاد انجام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از آرم شورای زکات در پایگاه های جمع آوری گفت: برای یکپارچگی اجرای برنامه های زکات فطره مطابق با تبصره ماده یک قانون زکات مصوب مجلس شورای اسلامی از فعالیت مجاری فاقد هویت و مجوز جلوگیری می شود.

مدیر کل کمیته امداد لرستان با اشاره به هماهنگی با مراکز خیریه دارای مجوز گفت: مذاکره و انعقاد تفاهم نامه با دستگاه ها، موسسات خیریه، مراکز نیکوکاری، مساجد و حسینیه ها، بقاع و امام زادگان در خصوص موضوع جمع آوری و مصرف زکات فطره انجام گرفته و بر اساس مخاطبین نیازمند هزینه می شود.

محمدی فارسانی به آمادگی ۲۲۰۰ پایگاه جمع آوری زکات در روز عید سعید فطر اشاره کرد و افزود: از این پایگاه ها ۲۸۰ مکان مصلی، حسینیه، مساجد و ۱۹۲۰ شورای زکات در روستاها بصورت هماهنگ اقدام به جمع آوری زکات می کنند.

وی با اشاره به چاپ پاکت های مخصوص جمع آوری زکات فطریه عام گفت: طراحی پاکت ها به گونه ای انجام شده که امکان جمع آوری و علامتگذاری فطریه عام، فطریه سادات، کفاره عمد، کفاره غیر عمد نیز تعبیه شده است.

مدیر کل کمیته امداد لرستان به نحوه مصرف زکات فطریه جمع آوری شده اشاره کرد و افزود: وجوهات جمع آوری شده پس از جمع بندی در اختیار موسسات خیریه و مراکز دارای مجوز قرار می گیرد. مبالغ اختصاصی کمیته امداد نیز صرف کمک به ایتام و خانواده های تحت حمایت می شود و در بخش دیگر در صورت رضایت زکات دهندگان و تصویب شورای زکات محل در پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.