سال سی از شبکه قرآن پخش می‌شود

همان با سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌ای با عنوان سال سی تولید و پخش می‌کند.

همان با سی امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌ای با عنوان «سال سی» تولید و پخش می‌کند.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ،علی شهاب الدین تهیه کننده برنامه تلوزیونی «سال سی» گفت: با توجه به همزمانی پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر با ایام سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت پانزده خرداد هدف این برنامه، پرداختن به چهار موضوع رمضان، عید فطر، شخصیت حضرت امام خمینی (ره)، و آیت الله خامنه‌ای است به همین سبب از کارشناسان و مهمانان مختلفی مانند محمدحسین صفار هرندی، سید محمد حسینی و آیت الله سجادی از یاران امام خمینی (ره) جهت تبیین این موضوعات و آگاهی بخشی متناسب جهت حضور در برنامه زنده دعوت به عمل آمده است.

وی با اشاره به تقارن ۲ رویداد غم و شادی در یک مقطع زمانی اظهار کرد: تلاش شده از ابعاد مختلف هم غم فراق از دست دادن امام فرزانه و قیام پانزده خرداد واکاوی شود و هم نگاهی شاکرانه به عید فطر و همچنین سی امین سالروز انتخاب جانشین و خلف صالح امام راحل، حضرت آیت الله خامنه‌ای داشته باشیم.

این تهیه کننده توضیح داد: در این برنامه علاوه بر حضور قاری برجسته و شاعر و گروه تواشیح از حضور آزادگان سر افراز و مهمانان دانشگاهی و هنرمند در بخش گفتگوی زنده در استودیو بهره مند می‌شویم. با این حال یکی از شاخص‌های منحصر به فرد این ویژه برنامه تولید مستند‌های سیاسی، اجتماعی متنوع و پر تعدادی دانست که در مدت بسیار کوتاهی تهیه شده است و در لا به لای این ویژه برنامه ۳۰۰ دقیقه‌ای پخش می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی از مستند‌های شاخص این برنامه، همراهی اسدالله بادامچیان از شخصیت‌های برجسته سیاسی اجتماعی و از یاران امام خمینی (ره) با تعدادی از جوانان و دانشجویان در قالب یک سفر است که از قم و از مدرسه فیضیه و بیت امام خمینی (ره) تا بهشت زهرا (س) در تهران و محل جلوس امام در روز ۱۲ بهمن به بیان خاطرات و انتقال تجربیات می‌پردازد. این مستند علاوه بر پخش به صورت سریالی و با زمان‌های کوتاه در میان این ویژه برنامه به صورت کامل نیز در شب پانزده خرداد از این شبکه پخش خواهد شد.

شهاب الدین یادآور شد: همچنین مستند گزارشی‌های کوتاه از محمد رضا طالقانی پیشکسوت کشتی و از محافظین امام خمینی (ره) و مصاحبه اختصاصی آیت الله امامی کاشانی با این برنامه و مستند گزارشی بزرگترین سفره افطار اهل تشیع و اهل تسنن و روزه داری در شرایط سخت نمونه‌ای از میان برنامه‌هایی است که تولید شده است و در کنار دیگر آیتم‌های آرشیوی پخش می‌شود.

طراح ایده و کارگردان هنری این ویژه برنامه در پایان گفت: یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این برنامه حضور محمد گلریز خواننده تولیدات نغمه و آوا‌های انقلاب و همچنین شکرخدا گودرزی و بیژن علیمحمدی بازیگر و دوبلور شخصیت امام خمینی (ره) در سریال «معمای شاه» است.

گفتنی است؛ برنامه «سال سی» در ۲ روز ۱۵ و ۱۶ خرداد از ساعت ۱۰ تا ۱۳ از شبکه قرآن سیما پخش خواهد شد.