جنگ امروز دشمنان علیه انقلاب و نظام، فرهنگی و اقتصادی است

جنگ امروز دشمنان علیه انقلاب و نظام، فرهنگی و اقتصادی است

رشت- دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه امروز جنگ دشمنان علیه نظام رنگ فرهنگی و اقتصادی به خود گرفته است، گفت: دشمن در این جنگ از ابزارهای فرهنگی و فشار استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سعید مهدوی بعد از ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از عوامل دیوارنگاره «ما پیروزیم» که در دفتر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان برگزار شد ضمن تسلیت فرا رسیدن سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در عصر آخر زمان با حرکت بزرگ خود سبب شد پیکره تنومند اسلام و نظام دینی به پیکره های طاغوتی و شیطانی تنه محکمی زده و آنها را به زباله دان تاریخ بفرستد.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد هماورد و جنگ سخت و پیچیده‌ای بین حق و باطل هستیم، افزود: این جنگ بیش از آنکه نظامی باشد رنگ فرهنگی و اقتصادی به خود گرفته است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: امروز شاهد آن هستیم که نظام طاغوت زمانه اگر برای تغییر هویت دینی و ملی جوامع اسلامی به ویژه ملت ایران حدود یک قرن سابقه خیانت و جنایت دارد اما بعد از هویت یابی ملت ایران و هویت دهی انقلاب اسلامی به امت اسلام در ۴۰ سال گذشته برای این توطئه از تمام ابزارها از جمله ابزارهای اقتصادی و فرهنگی استفاده کرده و خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان در حوزه فرهنگی از انواع توطئه‌ها در تمامی شیوه‌ها و ابزار فرهنگی بهره می‌برند، بیان کرد: در دوره جنگ حق و باطل، جنگ نه فقط با دشمن آشکارا، استثمارگر خارجی است بلکه عوامل نفوذی داخلی آن نیز در بخشی از مراکز موثر فرهنگی با پول نظام اسلامی نوکری استثمار، استکبار و استعمار را می‌کنند.

مهدوی به شکل و محتوای برگزاری جشنواره‌های فیلم فجر و دیگر برنامه های همانند آن نیز اشاره و آن را یکی از نمونه های هویت سوزی در مراکز اثرگذار فرهنگی عنوان و تصریح کرد: در این هماورد سخت و پیچیده باز هم جوانانی از تبار مجاهدان غریب محاصره خرمشهر در دفاع فرهنگی و معرفتی، تبلیغی و رسانه‌ای حضور یافته تا حسین فهمیده‌ها و جهان‌آراهای دیگری خلق کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه خلف دیوارنگاره «ما پیروزیم» توسط جمعی از جوانان انقلابی و به معنای واقعی آتش به اختیار در این محاصره شدید، تهاجم و شبیخون فرهنگی مصداق همت جوانان انقلابی است که با کمترین امکانات اثری موثر را خلق و ثبت کردند، افزود: نمایش این اثر در فضای مجازی و رسانه ها با توجه به محتوای آنکه خرمشهرهای دیگر در راه است سبب شد که فریاد درماندگی و دریوزگی «مسیح علی نژاد» جیره خوار رسانه های صهیونیست نیز بلند شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تزریق یاس و ناامیدی به جامعه یکی از توطئه های نظام شیطانی با رسانه دجال صفتش و همراهی بخشی از مدیران داخلی است، گفت: تعدادی از جوانان مخلص و انقلابی با امکانات ابتدایی اثر امیدبخشی را خلق می‌کنند که نوجوان ۱۳ ساله حال حاضر در این اثر می گوید ۴۰ ساله دوم انقلاب را به کوری چشم آمریکا و صهیونیسم و دنباله‌های داخلی آن با تمام انگیزه و شور انقلابی طی می‌کنیم.

در ادامه این مراسم مسئول خانه پویانمایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به برخی فعالیت های این خانه، اظهار کرد: خانه پویانمایی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان دوره‌های توانمندسازی برای جوانان و نوجوانان هنرمند برگزار کرده است.

حسن صمدی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در مدت کوتاه آغاز فعالیت این خانه اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: دیوارنگاره ما پیروزیم یکی از این اقدامات خوب بوده که توسط جوانان هنرمند و انقلابی استان گیلان بعد از پویش همنفس اجرا شد.

در پایان از حسن صمدی و میلاد پسندیده دو نفر از عوامل اجرای دیوار نگاره «ما پیروزیم» تقدیر و تجلیل به عمل آمد.