جمع آوری هشت میلیاردی فطریه در سال گذشته/۲۰۵۶ پایگاه دایر می شود

جمع آوری هشت میلیاردی فطریه در سال گذشته/۲۰۵۶ پایگاه دایر می شود

سنندج - مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: سال گذشته مبلغی بیش از هشت میلیارد تومان زکات فطریه در سطح استان توسط مردم متدین و مومن کردستان جمع آوری شد.

محمدرسول شیخی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: سال گذشته هشت میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان زکات فطریه در این استان جمع آوری شده بود و انتظار می‌رود امسال با مشارکت خوب مردم مومن کردستان شاهد افزایش میزان زکات جمع آوری شده باشیم.

وی به پایگاه های دایر شده برای جمع آوری زکات فطریه در سطح استان اشاره کرد و افزود: برای جمع آوری زکات فطریه سال جاری دو هزار و ۵۶ پایگاه در مساجد، مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه و میادین اصلی شهرها در سطح استان مستقر می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: از این تعداد پایگاه دو هزار مورد آن در مساجد و مصلاهای برگزاری نماز عید فطر، ۲۶ مورد در مراکز نیکوکاری و ۲۲ مورد نیز به صورت مشترک بین موسسات خیریه، کمیته امداد و بهزیستی دایر می‌شود.

شیخی زاده یادآور شد: همچنین با هماهنگی‌های انجام شده در هر شهرستان نیز یک پایگاه در میادین اصلی شهرها دایر شده و علاوه بر آن تمام دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) در مرکز استان و تمامی شهرهای کردستان آماده دریافت زکات فطریه مردم هستند.

وی با بیان اینکه زکات فطریه ای که جمع آوری می‌شود شامل فطریه عام، سادات، کفاره عمد و کفاره غیرعمد است، بیان کرد: زکات جمع آوری شده در هر مسجد با نظر هیئت امنا و امام جمعه همان مسجد صرف کمک به نیازمندان آن منطقه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: همچنین علاوه بر پایگاه های دایر شده در سطح شهرها، شهروندان می توانند از طریق شماره حساب ۰۱۱۱۶۴۹۳۵۹۰۰۲ مبلغ زکات فطریه خود را به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان واریز کنند تا به دست مددجویان و نیازمندان واقعی برسد.