آتش نشانی سمنان به ۱۱۴ حادثه رسیدگی کرد

آتش نشانی سمنان به ۱۱۴ حادثه رسیدگی کرد

سمنان - مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با بیان اینکه این سازمان در اردیبهشت ماه به ۱۱۴ حادثه رسیدگی کرده است، گفت: ۴۳ مورد از این حوادث آتش سوزی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید اسمعیل پور ظهر شنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن جلسات آتش نشانی سمنان ضمن تشریع عملکرد این سازمان در اردیبهشت ماه ۹۸، بیان کرد: ۱۱۴ مورد حادثه و حریق دردومین ماه سال ۹۸ در شهرستان رخ داد که ۴۳ مورد از این حوادث آتش سوزی و ۷۱ مورد عملیات امداد و نجات بوده است.

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به دو هزار و ۶۳۱ تماس با سامانه ۱۲۵ پاسخ داده است، افزود: ماحصل این میزان تماس تلفنی، ۶۱ ساعت عملیات اطفاء و امداد و نجات بوده است.

برگزاری دوره آموزشی در سمنان

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با بیان اینکه آتش‌نشانان این شهر ۴۳ مورد حوادث آتش سوزی را در اردیبهشت ماه سال ۹۸ پوشش دادند که بیشترین آن با ۱۳ مورد به آتش سوزی مسکونی مربوط می شد، تاکید کرد: میانگین رسیدن آتش نشانان به حادثه سه دقیقه و ۳۱ ثانیه بوده است.

اسمعیل پور گفت: ماموران آتش نشانی سمنان در ۷۱ مورد حادثه جداگانه امداد و نجات نیز شرکت داشته و به شهروندان و هموطنان امداد رسانی کردند که بیشترین آمار حوادث با ۲۰ مورد مربوط به محبوس شدن افراد در اماکن بوده است.

وی با باین اینکه ۵۶ نفر در حوادث اردیبهشت ماه سمنان توسط نیروی‌های عملیاتی امداد رسانی شده‌اند، تاکید کرد: آتش نشانی سمنان در این مدت ۱۶۶ نفر ساعت آموزش برای کارکنان ادارات، شرکت‌ها، مدارس و… برگزار کرده است.