احساس گناه ناشی از پرخوری باعث چاقی می‌شود/کپسول‌های لاغری غیرمجاز مانع جذب ویتامین هستند

متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه درباره روش‌های لاغری و استفاده از کپسول‌های غیرمجاز هشدار داد.

خبرگزاری میزان- متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه درباره روش‌های لاغری و استفاده از کپسول‌های غیرمجاز هشدار داد.

احساس گناه ناشی از پرخوری باعث چاقی می‌شود/کپسول‌های لاغری غیرمجاز مانع جذب ویتامین هستند به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، این روز‌ها یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد جامعه بویژه، خانم ها، لاغر شدن و رسیدن به وزن مناسب است. به همین نسبت نیز شاهد تبلیغات متعدد و متنوعی در خصوص رژیم‌های لاغری، مبارزه با چاقی و داشتن وزن و اندام مناسب هستیم. در این میان یکی از رایج‌ترین روش‌های لاغری استفاده از قرص‌ها و کپسول‌های لاغری است که متخصصان تغذیه نسبت به عوارض خطرناک مصرف کپسول‌های لاغری هشدار می‌دهند و توصیه می‌کنند مراقب عوارض کپسول‌های لاغری باشید.

لادن گیاهی، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه بر خلاف تصور اکثریت افراد جامعه که فکر می‌کنند کپسول‌های لاغری چربی سوز است، گفت: این کپسول‌ها نه تنها باعث چربی سوزی نمی‌شوند بلکه به عنوان مانعی برای جذب چربی و ویتامین‌ها عمل می‌کنند.

وی افزود: وقتی تغذیه درست و با روش مناسب انجام شود رفتن به سمت قرص یا جراحی و ساکشن لازم نیست.

گیاهی با تاکید بر اینکه روش تغذیه باید مناسب باشد، گفت: یک سبوس ساده می‌تواند سلامتی را به ما برگرداند این در حالیست که که شاید انواع قرص‌ها به اندازه آن مفید نباشند.

وی با تاکید بر اینکه افراد باید اصول تغذیه را در تمام عمر خود مراعات کنند، افزود: بشقاب غذایی خانواده باید سرشار از میوه، سبزی و مواد مغذی باشد.

این متخصص تغذیه ادامه داد: اینکه در چه ساعتی از شبانه روز چه نوع از مواد غذایی را، به چه مقدار مصرف می‌کنیم بسیار حائز اهمیت است. چرا که برای داشتن یک رژیم غذایی سالم باید به زمان مصرف، نوع مواد تغذیه‌ای و میزان آن توجه داشته باشیم.

گیاهی با بیان اینکه توده عضلانی را نباید از دست داد، گفت: با گرسنگی کشیدن و قحطی دادن به بدن نمی‌توان کاهش وزن موفق داشت و این امر تنها باعث از دست رفتن توده‌های عضلانی بدن می‌شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: برخی افراد از زیادخوردن دچار احساس گناه می‌شوند که خود این احساس، باعث چاقی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاهش وزن زمان بر است توصیه کرد: به هیچ وجه برای لاغری عجله نکنید چرا که در کاهش وزن زیاد در مدت کوتاه امکان آسیب رسیدن به بدن و سلامتی افراد وجود دارد.

گزارش مشکل
چاقیلاغریتغذیه