لزوم استفاده ازظرفیت های هنری برای ترویج آموزه های قرآنی در جامعه

لزوم استفاده ازظرفیت های هنری برای ترویج آموزه های قرآنی در جامعه

سنندج - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان خواستار استفاده از ظرفیت های هنری در راستای ترویج آموزه‌های قرآنی در جامعه شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، امین مرادی شامگاه پنجشنبه در مراسم تقدیر از مرتلین و قاریان قرآن کریم در سنندج اظهار داشت: جاری و ساری شدن آموزه های قرآنی در زندگی همه ما یکی از نیازهای لازم و ضروری است و در همین راستا باید از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای در اختیار برای نیل به این هدف مهم برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های حوزه هنر برای ترویج آموزه های قرآنی، افزود: لازم است با برنامه‌ریزی بهتر و همچنین ایجاد ارتباط و تعامل مناسب از ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری در راستای ترویج آموزه‌های قرآنی در جامعه بهره برداری شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: تاثیر گذاری برنامه ها و فعالیتهای هنری بر مخاطب بسیار بالاست و به همین دلیل باید از این ظرفیت مهم در راستای ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح جامعه به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، گفت: حوزه هنری در استان کردستان با ارتباط و تعامل مناسب با اصحاب فرهنگ و هنر آمادگی دارد تا این ارتباط و تعامل را بین فعالان حوزه علوم قرآنی و هنرمندان ایجاد کند

مرادی با بیان اینکه می توان در قالب های مختلف هنری نسبت به ترویج دستورات و آموزه های قرآنی استفاده کرد، افزود: در صورتی که این مهم اجرایی شود مخاطب همراهی بهتری نیز با آن خواهد داشت و نیاز است که برای نیل به این هدف مهم نشست ها و مراسم های این چنین بیشتری در سطح استان برنامه ریزی شود.

در ابتدای این نشست که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان برگزار شد، شماری از مرتلین و قاریان قرآن کریم که در مراسم جزء خوانی این کتاب آسمانی حضور داشتند به بیان دیدگاه ها و مشکلات پیش روی خود پرداختند.

در پایان این نشست از سوی تبلیغات اسلامی استان کردستان و حوزه هنری انقلاب اسلامی این استان از مرتیلن و قاریان برتر نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.