جزییات بیشتر از دستگیری مهاجمان مسلح در استان البرز

فرمانده انتظامی استان البرز جزییات اقدام مسلحانه راکبان یک موتور سیکلت و نحوه دستگیری آنها را تشریح کرد.

سردار عباسعلی محمدیان عصر چهارشنبه در مصاحبه خبری در محل کلانتری مشکین دشت فردیس، اظهار داشت: امروز مأموران کلانتری جزییات بیشتر از دستگیری مهاجمان مسلح در استان البرز مشکین دشت در حال گشت زنی بودند که در ساعت ۱۳:۱۵ دقیقه موتور سیکلتی را رویت می‌کنند که سرنشینان آن لباس نظامی غیر متعارف پوشیده بودند.

وی در ادامه با اشاره به ناشناخته و غیر متعارف بودن لباس این افراد، تاکید کرد: با توجه به این مهم، مأموران انتظامی دستور ایست می‌دهند اما آنها متواری شده و تعقیب این افراد توسط پلیس آغاز می‌شود.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه سرنشینان موتور سیکلت در این تعقیب و گریز به سمت خودرو مأموران با اسلحه کلاشینکف شلیک می‌کنند، افزود: ۲ گلوله به خودرو گشت اصابت کرد اما خوشبختانه راننده و سرنشینان آن هیچ گونه صدمه‌ای ندیدند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه تعقیب به همین صورت ادامه پیدا کرده و مهاجمان با تیراندازی متقابل مأموران نیروی انتظامی مواجه شدند، عنوان کرد: افراد مسلح مجبور به خروج از بافت جمعیتی شهر شدند و به سمت حاشیه و باغات رفتند.

وی اظهار داشت: مهاجمان پس از این درگیری و تعقیب و گریز زخمی شده و با پای پیاده همچنان به فرار خود در داخل باغات حومه شهر مشکین دشت ادامه دادند.

سردار محمدیان با اشاره به اینکه سایر نیروهای انتظامی شهرستان نیز پس از این تعقیب و گریز وارد میدان شده و محدوده اختفا این افراد را محاصره کردند، گفت: مأموران انتظامی بعد از حدود یک ساعت و نیم تلاش بی وقفه موفق به دستگیری ۲ سارق شدند که مسلح به سلاح گرم بوده و به سوی مأموران تیر اندازی کردند.

وی با بیان اینکه مأموران نیروی انتظامی یک نفر از افراد مسلح را هدف گلوله قرار داده و اکنون در بیمارستان بستری است افزود: نفر دوم نیز خود را به پلیس تسلیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: مأموران در بازرسی از پاتوق سارقان موفق به کشف تعدادی تجهیزات پلیسی، گوشی‌های تلفن همراه، فشنگ و سلاح‌های مختلف، ۲ قبضه سلاح کمری و کلاشینکف و وینچستر که از نوع سلاح‌های ساچمه زن هستند، شدند.

سردار محمدیان گفت: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که این افراد قصد سرقت از یک طلافروشی در سطح شهر را داشتند که با تیز بینی همکاران نیروی انتظامی موفق به این اقدام نشدند.

به گفته وی تحقیقات تکمیلی در خصوص سایر جرایم این افراد ادامه دارد و در گزارشات بعدی اعلام می‌شود.

سردار محمدیان گفت: مجازات تیر اندازی و نگهداری این سلاح‌ها بسیار بالا است و دستگاه قضائی آنها را به سزای اعمال خود می‌رساند.

سردار محمدیان گفت: در بررسی‌ها مشخص شد که این افراد دارای ۲ دستگاه خودرو هستند که خودروها را در ۲ محل مختلف قرار داده بودند تا بعد از سرقت بتوانند با خوردها متواری شوند.

سردار محمدیان در بخش دیگری با اشاره به شایع شدن سرقت یک بانک در محمد شهر کرج، گفت: هیچ گونه سرقت از بانک امروز نداشته ایم و این عملیات نیز سرقت نبوده و تنها تیز هوشی واحد گشت پلیس بوده است.

۶۹۹۳