پلمب و برخورد قانونی شدید در انتظار واحدهای صنفی متخلف ایلام

پلمب و برخورد قانونی در انتظار واحدهای صنفی متخلف ایلام

ایلام - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: پلمب و برخورد قانونی شدید در انتظار واحدهای صنفی متخلف در استان ایلام است.

یارالله نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس دستور و تاکید جدی دادستان استان، واحدهای صنفی متخلف علاوه بر پلمب محل کسب کار آنان، مشمول جرائم سنگین تعزیراتی نیز خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این راستا تاکنون شش واحد صنفی که مرتکب تخلفات متعدد اعم از گرانفروشی شده بودند، پلمب و به مدت یک هفته تعطیل شدند.

نصیری اضافه کرد: با هدف بررسی وضعیت بهداشت و میزان افزودنی های غیر مجاز در واحدهای خبازی، توسط بازرسین سازمان صمت و با حضور تیم های تخصصی سایر سازمان های نظارتی، از طریق نمونه برداری از خمیر آماده پخت، تعداد ۹۲ واحد نانوایی مورد پایش قرار گرفتند.

وی بیان داشت: تعدادی از این واحدهای نانوایی که در نمونه های آنها وجود افزودنی غیرمجاز بلانکیت (جوهر قند) تایید شده بود، به دستور دادستان پلمب و علاوه بر قطع سهمیه آرد با نصب بنر به مردم اطلاع رسانی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین تعداد ۱۱ واحد نانوایی که تخلف آنها محرز شده بود، به دلیل نداشته سابقه تخلف قبلی، در این مرحله تنها مشمول جریمه قطع سهمیه آرد شدند اما در صورت تکرار تخلف، علاوه بر پلمپ و نصب بنر، جرایم تعزیراتی نیز شامل آنان خواهد شد.