طرح برجام داخلی نباید امید مردم را ناامید کند

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: انتظار داریم طرح برجام داخلی متکی بر اقتصاد مقاومتی امید مردم برای غلبه بر مشکلات معیشتی را افزایش داده و عزت سرپرستان خانوار برای تامین مایحتاج عمومی قربانی نشود.

به گزارش ایسنا، علیم یارمحمدی در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته وحدت، گفت: امیدوارم هفته وحدت امسال مزین به کلمه تدبیر و امید توام با حفظ صلح و آرامش و رفع تبعیض در پهنه کشورهای اسلامی بالاخص در بین اقوام و مذاهب جایگاه واقعی خود را نمایان کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس اظهار کرد: در شرایطی که معادلات سیاسی و اقتصادی جهان به طور روزانه دستخوش تغییرات قرار می‌گیرد انتظار می‌رود جهت‌گیری‌های ملی و فراملی کماکان بهتر از قبل بوده و تحرکات مهره‌های پوسیده دول معاند به نحو احسنت پیش‌بینی و هدف‌گذاری شود.

وی خاطرنشان کرد: از موفقیت‌های دولت در مهار نسبی تورم تشکر می‌کنم اما کافی نیست. انتظار دارم طرح برجام داخلی متکی بر اقتصاد مقاومتی امید مردم برای غلبه بر مشکلات معیشتی را افزایش داده و عزت سرپرستان خانوار برای تامین مایحتاج عمومی قربانی نشود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اطلس جمعیتی سیستان و بلوچستان با حضور حداکثری اهل سنت و بلوچ بر خلاف چینش اطلس سیاسی و اداری می‌باشد. در کشورهای چند فرهنگی که به شیوه متذکر اداره می‌شوند اغلب پدیده‌های اجتماعی به عنوان مرکز - حاشیه شکل می‌گیرد و در برخی حاشیه‌ها روابط مرکز - حاشیه دیگری شکل می‌گیرد که افراد را در وضعیت نابرابر قرار می‌دهد. طبیعی است مردم بنا به امکانات، واکنش‌هایی را بروز دهند که مصداق آن را در سیستان و بلوچستان می‌توان جستجو کرد. با این اوصاف کاملا واضح است پیچیدن نسخه یکنواخت عدالت برای نقاط مختلف کشور عملی بسیار دشوار است. سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور با دارا بودن 1500 کیلومتر مرز از شرایط ممتاز جغرافیایی برخوردار است.

یارمحمدی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تخصیص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به استان سیستان و بلوچستان توصیه کرد: با توجه به حمایت‌های مقام معظم رهبری طرح توسعه سواحل مکران نباید بیش از این مغفول بماند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس زاهدان را پایتخت وحدت اسلامی در منطقه جنوب شرق کشور دانست و پیشنهاد داد: توصیه می‌کنم به موازات مذهب رسمی از ظرفیت سایر مذاهب ایرانی در تحکیم پایه‌های وحدت به طور یکسان استفاده شود.

انتهای پیام

گزارش مشکل
سیستانبلوچستان