سارقی که پس از سرقت گرفتار سیلاب شد

فرمانده انتظامی شهرستان کاشمر گفت: سارق حرفه‌ای خودرو که پس از سرقت در سیلاب گرفتار شده بود، دستگیر شد.

ابوالقاسم باقری عنوان کرد: گزارشی مبنی بر گرفتار شدن یک دستگاه خودرو سواری پراید در سیلابی که بر اثر نزولات آسمانی در حوالی یکی از روستاهای پایین ولایت به وجود آمده بود به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

وی اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله گشت کلانتری ۱۱ جانبازان به محل اعزام شدند و مشاهده گردید که خودرو گرفتار در سیل بدون راننده و سرنشین در محل رها شده و بررسی‌های پلیس برای پیدا شدن راننده و سرنشینان خودرو نیز بدون نتیجه ماند، بنابراین با استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد این خودرو روز گذشته سرقت شده است.

باقری ادامه داد: با تلاش و سرعت عمل مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱جانبازان متهم به سرقت در همان حوالی شناسایی شده و با توجه به پاسخ‌های ضد و نقیض وی به سوالات پلیس برای انجام بررسی‌های بیشتر به کلانتری ۱۱ منتقل شد.

وی بیان کرد: متهم که چند فقره سرقت را در کارنامه خود دارد در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود ولی بازجویی‌های علمی پلیس راهی جز بیان حقیقت برای وی نگذاشت و به سرقت این خودرو و رها کردن آن در سیلاب اعتراف کرد.

باقری افزود: متهم در بخشی از اعترافات خود گفته است در شب حادثه پس از سرقت خودرو، بلافاصله اقدام به سرقت سه راس گوسفند از یکی از روستاهای این شهرستان کرده و این گوسفندان را به یک مالخر فروخته که در برگشت گرفتار سیلاب شده و خودرو را از بیم گرفتار شدن در دام پلیس رها و پا به فرار گذاشته است.

وی با اشاره به اعتراف سارق به سه فقره سرقت باتری خودرو از این شهرستان گفت: ماموران تجسس کلانتری ۱۱ مالخر گوسفند را نیز دستگیر و گوسفندان سرقتی را به مالباخته تحویل دادند.

فرماندهی انتظامی شهرستان کاشمر یادآور شد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

منبع: ایسنا