نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین برگزار می‌شود

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین برگزار می‌شود

قزوین- مدیرکل کتابخانه های استان قزوین گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در استان قزوین نیز برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر از قزوین، رویا اسماعیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان قزوین با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان قزوین گفت: این جشنواره همزمان با سراسر کشور در استان قزوین هم برگزار می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: پیشرفت تکنولوژی اگرچه امکان دسترسی به محتوا گوناگون را در کسری از زمان برای انسان فراهم ساخته اما هنوز کتاب بهترین وسیله آگاهی بخشی و ارائه محتوای علمی تأیید شده است.

وی گفت: با وجود آمار پایین کتابخوانی در کشور اما هنوز صاحب نظران بر تأثیر گذاری بی حد کتاب و استفاده بهینه از این ابزار آگاهی بخش تاکید دارند و نقطه اشتراک همه این دیدگاه‌ها بیانگر ارزشمندی کتاب و کتابخوانی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین افزود: برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات کتابخوانی از فعالیت‌های ترویجی است که از گذشته در این حوزه برگزار شده و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته و بر همین اساس هر ساله در مناسبت‌های مختلف این مسابقات از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت سراسری و استانی برگزار می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی نیز با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین نیز همزمان با سراسر کشور اقدام به برگزاری این جشنواره کرده است که امیدواریم مانند سال‌های گذشته با استقبال پر شور مردم استان مواجه شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین یادآور شد: در این دوره از جشنواره رضوی ۱۲ کتاب با موضوع فرهنگ رضوی، سیره زندگی امام رضا (ع) و سیره اهل بیت در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

اسماعیلی عنوان کرد: این مسابقه در رده فردی و خانوادگی در سه بخش بزرگسالان، نوجوانان، و دو رده سنی کودکان برگزار می‌شود که برای هر رده سنی کتاب‌های متفاوتی ارائه شده است.

وی بیان کرد: شرکت کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان قزوین منابع شرکت در این جشنواره کتابخوانی را دانلود کنند.