آماده‌باش دستگاه‌های مختلف برای وقوع توفان احتمالی در استان تهران

آماده‌باش دستگاه‌های مختلف برای وقوع توفان احتمالی در استان تهران

تهران- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از آماده‌باش دستگاه‌های مختلف برای وقوع توفان احتمالی در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، منصور درجاتی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران با بیان اینکه طوفان روز گذشته در تهران تلفات و خساراتی نداشته گفت: روز گذشته توده هوایی به شکل تندباد با سرعت بالغ بر ۷۰ کیلومتر وارد استان تهران شد که بر اساس اطلاعات واصل شده از ۱۶ شهرستان تنها گزارشاتی در خصوص شکستن شاخ و برگ درختان داشتیم و این تندباد، خسارات و صدماتی در پی نداشته است.

درجاتی افزود: بر اساس ارزیابی و برآورد صورت گرفته در اداره کل مدیریت بحران و گزارش‌های دستگاه‌های مرتبط، حوالی ساعت ۱۷ عصر امروز ۵ خرداد نیز طوفانی تقریباً با همان میزان سرعت بین ۱ الی ۲ ساعت وارد آسمان پایتخت شده و احتمال افزایش سرعت آن نیز وجود دارد.

وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر دستگاه‌ها و نهادهای خدمات رسان و مسئول در حوزه مدیریت بحران در حالت آماده باش قرار دارند و درخواست ما از مردم عزیز و شهروندان استان تهران این است که از قرار دادن اشیا شناور در بالکن‌ها و پشت بام منازل خودداری کرده و نسبت به پارک اتومبیل خود در فضای ایمن دقت کافی داشته باشند.