صدمات سر و گردن عامل عمده فوت و ناتوانی موتورسواران در تصادفات

رئیس اداره آموزش همگانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: صدمات سر و گردن عامل عمده فوت و صدمات شدید و ناتوانی موتورسواران در تصادفات است.

سرهنگ موسوی پناه گفت: صدمات سر و گردن عامل عمده فوت و صدمات شدید و ناتوانی موتورسواران در تصادفات است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، سرهنگ دوم سید مسلم موسوی پناه رئیس اداره آموزش همگانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: صدمات سر و گردن عامل عمده فوت و صدمات شدید و ناتوانی موتورسواران در تصادفات است. در کشور‌های اروپایی، صدمات سر حدود ۷۵ درصد فوت را در بین کاربران وسایط نقیله دوچرخ داشته و در برخی از کشور‌ها با درآمد متوسط و پایین این صدمات حدود ۸۸ درصد سوانح منجر به فوت‌ها را شامل می‌شود.

وی افزود: هزینه‌های اجتماعی صدمات سر برای نجات یافتگان، خانواده آن‌ها و جامعه به دلیل نیاز مکرر به مراقبت‌های ویژه یا طولانی مدت بسیار زیاد است. در کشور ما، میزان روند تعداد و استفاده از موتورسیکلت برای اهداف حمل و نقل و تفریح رو به افزایش است و متناسب با آن میزان مرگ و میر و جراحت رانندگان این وسیله نقلیه در شهرمان رو به افزایش است که عمده‌ترین علل مرگ و میر، ناشی از صدمات سر و گردن است؛ بنابراین برای کاهش حوادث و سوانح ترافیکی در این حوزه بیاییم از کلاه ایمنی استفاده کنیم.