طرح های عمرانی پیوست مدیریت بحران داشته باشد

طرح های عمرانی پیوست مدیریت بحران داشته باشد

قزوین- فرماندار شهرستان آبیک گفت: طرح های عمرانی باید پیوست مدیریت بحران و پدافند غیرعامل داشته باشد تا بتوانیم خسارات ناشی از حوادث را کاهش دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، شهرام احمدپور در کارگروه سیلاب استان قزوین که ظهر شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: باید اطلاعات هواشناسی دقیق و به موقع در اختیار مدیران قرار گیرد تا بتوانیم اقدامات مقتضی را انجام دهیم.

وی بیان کرد: داشتن پیوست زیست محیطی، پیدافند غیر عامل و مدیریت بحران در طرح های عمرانی ضروری است تا بتوانیم از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم.

احمدپور تصریح کرد: برخی از پروژه های اجرا شده مانند پلها ظرفیت خوبی برای حوادث و نیازهای امروز نیستند و برخی دهانه پلها نمی تواند حجم زیادی از سیلاب را عبور دهد و سیل بندها استحکام لازم را ندارد که باید در این زمینه تدبیر و بازنگری کنیم.

وی اظهارداشت: نیروگاه شهید رجایی در زمینه در اختیار گذاشتن امکانات خود در مواقع بحرانی محدودیت دارد و همکاری نمی کند که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و اگرتجهیزات بخش خصوصی نبود واقعاً مشکل زیادی داشتیم.

احمدپور گفت: منابع طبیعی و امور آب به رفع تصرف در حریم رودخانه ها رسیدیگی کنند تا درمواقع سیل دچار خسارت های بیشتر نشویم.

وی اضافه کرد: در اثر سیل اخیر بیش از ۱۸ میلیارد تومان به تاسیسیات زیربنایی شهرستان آبیک خسارت وارد شده که از مسئولان انتظار مساعدت داریم.

فرماندار آبیک از تعامل و همکاری خوب مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین تشکر کرد.