همکاری ویژه و مشترک پلیس راهور فاتب، آتش نشانی اورژانس هوایی و هلال احمر برای نجات جان سه کوه نورد حادثه دیده

رییس منطقه ۲۷ پلیس راهور فاتب خبر داد: نجات جان سه کوه نورد از اعماق دره‌ای عمیق، دره‌ای که کابل‌های فشار قوی مانع از امداد رسانی می‌شد.

خبرگزاری میزان- رییس منطقه ۲۷ پلیس راهور فاتب خبر داد: نجات جان سه کوه نورد از اعماق دره‌ای عمیق، دره‌ای که کابل‌های فشار قوی مانع از امداد رسانی می‌شد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ باقر پور رییس منطقه ۲۷ پلیس راهور فاتب ضمن بیان این خبر افزود: در ساعت ۱۰:۵۰ صبح امروز، با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در جریان سقوط یک دستگاه خودرو به اعماق دره‌ای در روستای وردیج و واریش در اتوبان شهید خرازی قرار می‌گیرند و به دلیل نزدیک بودن به محل حادثه تیم کارشناسی منطقه ۲۷ به همراه سرهنگ باقر پور رییس منطقه سریعا در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این حادثه در حوزه استحفاظی منطقه ۲۲ به وقوع پیوسته بود تیم‌های عملیاتی و کارشناسی این منطقه نیز در محل حاضر شده و بدنبال خودروی حادثه دیده گشت زنی کردند. پس از گشت زنی، متوجه شدیم سه کوه نورد بدون خودرو پس از رسیدن به ارتفاعات به اعماق دره سقوط کرده و حال یکی از آن‌ها نیز به شدت وخیم است و آن‌ها نمی‌توانند دوست خود را نجات داده و به بالای دره بیاورند.

وی افزود:با توجه به اعلام همشهریان و خودرو‌های عبوری به آتش نشانی این همکاران نیز در محل حاضر شده و مشغول گشت زنی و پیدا کردن مصدومان بودند که همزمان به افراد رسیده و متوجه شدند یکی از آن‌ها از ناحیه سر بشدت مصدوم است و از دو ناحیه شدیدا خونریزی دارد.

وی گفت:با توجه حساسیت و در خطر بودن جان این کوهنورد، و خونریزی شدید وی، بلافاصله توسط مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور فاتب با اورژانس هوایی و هلال احمر هماهنگی شد.

رییس منطقه ۲۷ پلیس راهور فاتب ادامه داد:با توجه به وجود کابل‌های فشار قوی و صعب العبور بودن منطقه وهمچنین باقی ماندن مصدوم در دره، امداد رسانی کار سختی بود. اما با راهنمایی‌ها و اقداماتی که پلیس راهور فاتب در موقعیت انجام داد، هلی کوپتر هلال احمر توانست بلافاصله در محل و موقعیت حادثه حاضر و امدادگران زحمتکش، با استفاده از دستگاه وینچ اقدام به امداد رسانی و کمک به مصدوم کرده و مصدوم اصلی حادثه را از دره بیرون کشیده و به اولین مرکز امدادی انتقال دادند.

سرهنگ باقر پور از همشهریانی که احساس مسئولیت کرده و با پلیس و مراکز امدادی تماس گرفتند تشکر نمود و از مردم خواست در صورت دیدن این موارد ابتدا با پلیس و نیرو‌های امدادی تماس بگیرند.