احتمال اقدامات تحریک آمیز کره شمالی زیاد است

نخست وزیر کره جنوبی اعلام کرد پس از تصمیم پارلمان برای استیضاح رئیس جمهور، احتمال اقدامات تحریک آمیز کره شمالی، زیاد است.

کره جنوبی
کره جنوبی

نخست وزیر کره جنوبی اعلام کرد پس از تصمیم پارلمان برای استیضاح رئیس جمهور، احتمال اقدامات تحریک آمیز کره شمالی، زیاد است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد: هوانگ کیو آن نخست وزیر کره جنوبی روز جمعه گفته است که احتمال اقدامات تحریک آمیز کره شمالی افزایش یافته است.

نخست وزیر کره جنوبی در گفتگوی تلفنی با وزیر دفاع این کشور، این اظهارات را بیان کرده است. نمایندگان پارلمان کره جنوبی جمعه با 234 رای مثبت در مقابل 56 رای منفی با استیضاح پارک گئون هائه رئیس جمهور کشورشان موافقت کردند و به عدم کفایت سیاسی وی رای دادند.

دادگاه قانون اساسی کره جنوبی درباره استیضاح رئیس جمهور تصمیم گیری خواهد کرد و نخست وزیر تا زمانی که رای نهایی دادگاه قانون اساسی صادر شود، به عنوان رئیس جمهور موقت فعالیت خواهد کرد.

کاخ سفید: آمریکا متحد نزدیک و پایدار کره جنوبی خواهد بود

کاخ سفید نیز روز جمعه در واکنش به تحولات سیاسی کره جنوبی و استیضاح رئیس جمهور این کشور تاکید کرد که واشنگتن در تماس نزدیک با سئول خواهد بود و یک متحد مستحکم برای این کشور باقی خواهد ماند.

اریک شولتز سحنگوی کاخ سفید در سخنان کوتاهی تصریح کرد: آمریکا همچنان یک متحد مستحکم و پایدار و یک دوست و شریک برای کره جنوبی خواهد بود و از نزدیک با رئیس جمهور موقت این کشور همکاری خواهد کرد.

برگزاری نشست کابینه کره جنوبی پس از رای استیضاح

پارک گئون هائه رئیس جمهور تعلیق شده کره جنوبی نیز روز جمعه پس از رای استیضاح پارلمان خواستار برگزاری نشست فوری کابینه شده است.

طی هفته های گذشته تظاهرات میلیونی در اعتراض به عملکرد رئیس جمهور کره جنوبی برگزار شده است.

انتهای پیام/

گزارش مشکل