سلطانی فر به یاری دختران بسکتبالیست شتافت

وزیر ورزش و جوانان با دو ایده و طرح به یاری دختران بسکتبالیست شتافت.

کاپ: اگر فرض کنیم مهلت دو ساله فدراسیون جهانی بسکتبال برای منع محدودیت حجاب در بسکتبال تا ساعت 24 دیشب به پایان می رسید ، فدراسیون بسکتبال تا ساعت 23 هیچ کاری برای دختران بسکتبالیست نکرد اما مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در یک ساعت باقی مانده با دو ایده و طرح به یاری دختران بسکتبالیست شتافت. او ابتدا برای رییس فدراسیون جهانی (فیبا) نامه نوشت و سپس موضوع حضور بین المللی زنان ایران با حجاب اسلامی در مسابقات بسکتبال را با یک ایده جدید پیگیری کرد.

سلطانی فر گفته است :" به رئیس فدراسیون گفته‌ام در تهران یک بازی نمادین با حضور دختران ملی‌پوش و در حضور میهمانان ما از مجامع و دفاتر بین‌المللی مستقر در تهران برگزار کند. خودم هم حاضر خواهم شد تا به شکلی صدای دختران مسلمان باشیم. امیدوارم در پایان ماه دسامبر که جلسه کمیته فنی فیباست ، تصمیم خوبی برای حضور زنان محجبه و علاقه‌مند بسکتبال ایران و کشورهای اسلامی گرفته شود."

کاری به این نداریم نامه زدن به فیبا یا پیگیری های بعد از آن سرانجام خوشی خواهد داشت یا نه اما همین که وزیر ورزش و جوانان ایده هایی در آخرین روزهای مهلت دو ساله فیبا مطرح می کند برای اهالی این ورزش امیدوار کننده است.

از زمان اعلام فیبا تا پیش از اقدامات وزیر ورزش و جوانان ، هیچ گونه برنامه ریزی برای منع محدودیت حجاب در بسکتبال نداشته است.

گزارش مشکل
بسکتبالدختران