۳ بازارچه عرضه صنایع دستی در استان مرکزی افتتاح می شود

۳ بازارچه عرضه صنایع دستی در استان مرکزی افتتاح می شود

اراک- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: تا پایان خرداد ماه سال جاری سه بازارچه عرضه صنایع دستی در استان مرکزی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا ایزدی، پیش از ظهر دوشنبه در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: نقش حوزه صنایع دستی در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است.

وی ادامه داد: علیرغم مشکلات متعدد حوزه صنایع دستی از جمله بازاریابی، وضعیت بازار فروش این محصولات در دو سال اخیر در استان مناسب ارزیابی می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در طی شش ماه گذشته درآمد حاصل از فروش صنایع دستی در استان بالغ بر سه میلیارد تومان بوده و این مهم نشان از کیفیت این محصولات استان در رشته‌هایی مانند مینا کاری و چوب است.

ایزدی بیان کرد: موضوع اصلی صنایع دستی بحث آموزش است و متولیان بسیاری ازجمله بهزیستی، فنی و حرفه ای و … در این خصوص فعالیت می‌کنند اما ساز و کار مناسبی برای این آموزش‌ها وجود ندارد.

وی عنوان کرد: زنان، بالغ بر ۶۵ درصد از جمعیت صنایع دستی کاران استان را تشکیل می‌دهند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به موضوع بیمه شاغلین حوزه صنایع دستی گفت: سال‌های متمادی از طرح مشکل موضوع بیمه شاغلین صنایع دستی می‌گذرد و این معضل در کم و کیف تولیدات تأثیرگذار است.

ایزدی اظهار کرد: در استان مرکزی بحث بازارچه‌های صنایع دستی مورد توجه است به طوری که در دهه فجر شاهد افتتاح سه بازارچه بودیم و تا ۲۰ خرداد ماه سه بازارچه دیگر اضافه خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان از آمادگی لازم برای واگذاری بازارچه‌های صنایع دستی در قالب تفاهم نامه به زنان فعال این حوزه برخوردار است.