پنج میلیارد ریال برای زیباسازی شهری خمین اختصاص یافت

خمین - ایرنا - شهردار خمین گفت: پنج میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای زیباسازی و بهبود سیمای شهری خمین و افزایش نشاط اجتماعی اختصاص یافت.

«ابوالفضل مرتضییان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج نماد در میادین شهر در حال نصب است که مهمترین آن ها سنگ نگاره های تیمره است و نمادهای دیگر برگرفته از شاخص های فرهنگی بومی این خطه نیز در میادین احد آباد، شهریار، امام خمینی(ره) و حضرت ابوالفضل(ع) این شهر نصب می شود.
وی ادامه داد: 2 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و نصب این نمادها تخصیص یافته است.
شهردار خمین اظهار داشت: رنگ آمیزی 45 هزار متر جدول در حاشیه بلوارها و میادین شهری نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
مرتضییان گفت: زیباسازی دیوارهای قدیمی ابنیه شهری با انجام طرح های گرافیکی و همچنین طراحی های و نقاشی های مختلف و منحصر به فرد مطابق با معماری سنتی و بومی و با استفاده از آجرنما در شهر انجام شده است.
وی اضافه کرد: دیوار نگاری و حذف زواید بصری در سطح پنج هزار و 500 مترمربع از پهنه سازه های قدیمی شهری خمین شناسایی شده است.
شهردار خمین افزود: تعیین تکلیف اتاقک های روزنامه فروشی و ایستگاه های تاکسی، بهسازی تبلیغات شهری، فضاسازی المانهای موضوعی ، خرید ونصب نیمکت در شهر و خرید و نصب وسایل بازی برای پارک های تفریحی از دیگر اقدامات برای زیباسازی شهری است.
خمین در جنوب استان مرکزی با 105 هزار نفر جمعیت و 2 شهر خمین و قورچی باشی است.