نیازهای ضروری مددجویان کمیته امداد یزد اعلام شد

یزد - ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد یزد گفت: طبق نیازسنجی انجام‌شده از جامعه هدف تحت حمایت این نهاد، مددجویان این استان نیازمند 2 هزار و 514 قلم کالای اساسی و لوازم ضروری زندگی هستند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی این نهاد، محمدحسن جمال پور افزود: این لوازم ضروری شامل 221 دستگاه کولر، 183 عدد پنکه، 138 مورد آبگرمکن، 300 دستگاه یخچال، 129 دستگاه تلویزیون، 441 دستگاه ماشین لباسشویی، 272 دستگاه اجاق‌گاز و 389 تخته فرش است.
وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت بدون مشارکت خیران امکان‌پذیر نیست اظهار داشت: نیکوکاران استان می‌توانند برای تأمین کالاهای اساسی نیازمندان و همچنین مایحتاج ضروری محرومان با این نهاد در ارتباط باشند و با مشارکت در طرح‌های خداپسندانه این نهاد، سهمی در رفع نیاز مددجویان آبرومند تحت حمایت این نهاد داشته باشند.

جمال پور بابیان اینکه زمینه بازدید خیران و مسئولان از منازل نیازمندان نیز فراهم است افزود: همان‌گونه که انجام عبادات در ماه مبارک رمضان از فضیلت بالایی برخوردار است، رسیدگی به همنوعان و رفع مشکلات و نیازهای آنان نیز فضیلت و ارزش ویژه‌ای دارد.
افزون بر 27 هزار خانوار با جمعیت 58 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد یزد قرار دارند و 20 هزار و 556 خانوار با جمعیت 45 هزار نفر از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد.