اقدامات لازم برای مرمت و احیای بازار تاریخی اراک انجام می شود

اقدامات لازم برای مرمت و احیای بازار تاریخی اراک انجام می شود

اراک- مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: بازار تاریخی ویترین و هویت شهر اراک محسوب می شود و انجام اقدامات لازم برای مرمت این مجموعه در دستور کار میراث فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا ایزدی، پیش از ظهر شنبه در نشست کارگروه مرمت و احیای مجموعه تاریخی بازار اراک، در اراک اظهار داشت: بازار تاریخی اراک از دیر باز نقش عمده ای در حوزه‌های معماری، اقتصادی و اجتماعی این شهر داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: چندی است که بازار تاریخی اراک با مشکلاتی مواجه شده است که علت آن نبود یک طرح کاری مشخص در خصوص مرمت آن است..

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های استاندار و متولیان مربوطه، موضوع مرمت بازار اراک است و در راستای اجرای طرح مرمت و احیای این بازار با مجموعه‌ای به عنوان مشاور طرح مذاکرات لازم به عمل آمده تا با رفع مشکلات این حوزه، افق روشنی برای بازار تاریخی اراک ترسیم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: سعی شده است در یک فضای تعاملی با هیأت امنای بازار صحبت‌های لازم در خصوص بحث مرمت صورت پذیرد تا بتوان آن را به درستی اجرایی کرد.

ایزدی گفت: با توجه به قدمت تاریخی بازار اراک، با مرمت و احیای این بازار می‌توان زمینه احیای رشته‌های تاریخی منسوخ شده‌ای مانند نخ ریسی و رنگرزی را به عنوان داشته‌های کهن این خطه فراهم ساخت.