۱۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی در گلستان اجرا شد

۱۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی در گلستان اجرا شد

گرگان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: در سال گذشته ۱۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی گلستان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد هرمزی اظهارکرد: در سال گذشته ۱۲۳ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب روستایی گلستان انجام شد.

هرمزی اعتبار مصوب سال گذشته در این حوزه را بالغ بر هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این رقم ۶۲۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی افزود: اجرای ۴۸ کیلومتر خط انتقال، ۷۶ کیلومتر شبکه توزیع و استانداردسازی دو هزار و ۷۸۹ انشعاب از اهم فعالیت های این واحد در سال گذشته بوده است.

هرمزی ادامه داد: احداث هفت ایستگاه پمپاژ، ۳۰۰ مترمکعب مخزن هوایی، هزار و ۵۷۵ مخزن زمینی و هزار و ۵۸۷ متر حصارکشی از دیگر اقدامات واحد مهندسی توسعه در سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: بهسازی چهار دهنه چشمه و حفر، تجهیز و لوله گذاری ۱۱ حلقه چاه در سال ۹۷ هم انجام شده است.

به گفته وی، با این اقدامات در سال گذشته افزایش حدود سه درصدی شاخص درصد بهره مندی استان از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی را داشتیم.

هرمزی تعداد روستاهایی که در سال ۹۷ فاقد آب شرب بوده و آبدار شدند را ۱۴ روستا اعلام کرد و افزود: ۱۶ روستا نیز از سطح دو به سطح یک رسیدند.

وی در توضیح روستاهایی که از سطح یک به دو رسیدند، گفت: منظور از سطح یک، روستاهایی هستند که نواقص تاسیسات آنها کمتر از ۳۰ درصد و سطح دو روستاهایی هستند که نواقص تاسیسات آنها بیشتر از ۳۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان در خاتمه تعداد روستاهای تحت پوشش را ۸۰۷ روستا دانست و یادآور شد: ۲۲۸ هزار و ۶۹۰ مشترک با ۸۰۲ هزار و ۸۷۴ نفر جمعیت از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند هستند.