مخالفین نشاط اجتماعی درقرچک باید پاسخگوی معضلات اجتماعی شهرباشند

مخالفین نشاط اجتماعی درقرچک باید پاسخگوی معضلات اجتماعی  شهرباشند

قرچک- فرماندار قرچک با اشاره به اینکه برنامه های نشاط اجتماعی از بسیاری آسیب‌های اجتماعی بین جوانان جلوگیری می کند گفت: مخالفین نشاط اجتماعی در قرچک باید پاسخگوی معضلات اجتماعی شهر باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهمن خطیبی صبح شنبه در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان قرچک که با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولان با دستور کار برنامه‌ریزی برای هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد اظهار داشت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، بهزیستی و کمیته امداد، آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، سپاه و شبکه بهداشت و درمان در امر فرهنگ‌سازی مبارزه با اعتیاد تلاش بیشتری کنند.

وی در ادامه افزود: باید ایده‌های نو در بحث مبارزه، پیشگیری و درمان اعتیاد بررسی شود و به نتایج مثب برسیم چرا که صرفاً هدف برگزاری جلسه نیست؛ جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از مهمترین جلسات در سطح کلان است.

فرماندار قرچک بیان داشت: سیاست گذاری اصلی این شورا با وزارت کشور است و در نهایت برنامه‌ها استانی و بعد در سطح کوچک‌تر که همان شهرستانها هستند اجرایی می‌شود و در کنار این برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها ما باید برنامه‌های بومی شده نیز داشته باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: افسردگی باعث بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود، برنامه‌های نشاط اجتماعی ممکن است درصد کمی موارد حاشیه‌ای هم داشته باشند اما بیشترین نتیجه آن در جامعه مثبت است.

فرماندار شهرستان قرچک، گفت: برنامه‌های نشاط اجتماعی از بسیاری آسیب‌های اجتماعی و افسردگی در بین جوانان جلوگیری می‌کند، اینکه اصرار بر برگزاری این برنامه‌ها وجود دارد و برخی مخالفت دارند، باید در مقابل بروز بسیاری از معضلات اجتماعی پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی اگر نقش خود را به درستی انجام دهد بسیاری مشکلات حل می‌شود، اداره ورزش و جوانان باید تحرک و پویایی لازم را برای مردم ایجاد کند و سایر ادارات فرهنگی باید پژمردگی را بخصوص در قشر جوان از بین ببرند.

خطیبی اضافه کرد: آموزش و پرورش بصورت مستقیم با دانش آموزان در ارتباط است و دراین راستا خیلی خوب می‌تواند نقش ایفا کند.

وی اظهار داشت: ادارات حمایتی نظیر کمیته امداد باید بموقع افراد در معرض خطر اعتیاد را شناسایی کند و اگر خانواده‌ای در اثر بی بضاعتی به سمت اعتیاد و قاچاق مواد مخدر می‌رود، به سرعت از این موضوع جلوگیری کند.

فرماندار قرچک در پایان موضوع مهارت آموزی از سوی فنی و حرفه‌ای، فرهنگسازی از سوی سپاه و نظارت بر کشت مواد مخدر در گلخانه‌ها از سوی جهاد کشاورزی را مهم تلقی و بدان تأکید کرد.