پدیده شهر خودرو سیزدهم در جدول هزینه ها، چهارم در لیگ

پدیده شهر خودرو سیزدهم در جدول هزینه ها، چهارم در لیگ

مشهد- تیم فوتبال پدیده شهر خودرو با کسب رتبه چهارم به کار خود در این فصل پایان داد این در حالی بود که این تیم در جدول هزینه ها رتبه سیزدهم را داشت.

محمد یاسر جواهری؛ ۴ مرداد ۱۳۹۷ که سوت آغاز لیگ برتر هجدهم زده شد کمتر کسی به پدیده به چشم یک مدعی نگاه می‌کرد و هر چه لیگ جلوتر رفت پدیده بهتر نتیجه گرفت و جزو بالا نشینان جدول شد.

اما همه به گمان اینکه این تیم هم مثل بعضی دیگر از تیم‌های شهرستانی که چند صباحی بالا نشینی را تجربه و بعد سقوط را آغاز کرده‌اند چشم انتظار نزول پدیده بودند. ولی یحیی گل محمدی و شاگردانش نشان دادند باوجود تمام مشکلات مالی و مسائل مالکیتی که برای این تیم در طول فصل به وجود آمد عزم خود را برای تاریخ سازی جزم کرده‌اند.

وقتی سوت پایان لیگ زده شد پدیده رتبه چهارم لیگ را کسب کرد، جایگاهی که خوشبین ترین هوادار این تیم نیز در ابتدای فصل آن را تصور نمی‌کرد.

تیمی که در جدول هزینه‌های لیگ برتر رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داده رتبه چهارم را در رده بندی تیم‌های لیگ برتری کسب کرد. رتبه‌ای که خیلی از تیم‌های دیگر لیگ با هزینه‌های میلیاردی موفق به کسب آن نشدند و حالا پدیده در یک قدمی آسیایی شدن قرار دارد.

پدیده در این فصل با صرف هزینه‌ای حدود یازده میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در جدول هزینه‌های لیگ برتر در رتبه ۱۳ قرار دارد در حالی که رتبه چهارم را در لیگ کسب کرده است. نکته دیگر قابل ذکر در مورد تیم پدیده دارا بودن فقط یک بازیکن خارجی است در مقابل تیم‌هایی که از ۴ تا ۵ بازیکن خارجی و یا مربیان خارجی استفاده می‌کردند.

این نتایج نشان می‌دهد جذب بازیکن ستاره و یا مربی خارجی و صرف هزینه‌های میلیاردی لزوماً باعث موفقیت تیم نمی‌شود و می‌توان با چند بازیکن بی نام و نشان و جوان نیز تیمی یکدست ساخت که تمامی کارشناسان به ارائه فوتبال زیبایش اذعان کنند و کسب سهمیه و حتی قهرمانی را حق آن بدانند.

حالا پدیده برای فصل آینده کاری بسیار سختی در پیش دارد و حضور توأمان در مسابقات آسیایی و لیگ برتر نیازمند برنامه ریزی برای حضوری قدرتمندانه‌تر در فصل آینده است، حال که صحبت از رفتن یحیی گل محمدی به تیم ملی امید است کار برای پدیده سخت‌تر نیز خواهد شد و باید مدیران تیم از همین امروز برای ساختن تیمی در قواره آسیا برنامه ریزی کنند.