ایجاداشتغال درمناطق محروم محور اصلی فعالیت های بنیاد مستضعفان است

ایجاداشتغال درمناطق محروم محور اصلی فعالیت های بنیاد مستضعفان است

سنندج - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: تلاش در راستای ایجاد اشتغال یکی از محورهای اصلی فعالیت های بنیاد در سطح کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد سعیدی کیا صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: محور اصلی ما اشتغال است و در کنار این مبحث نیز به حوزه سلامت، بهداشت، درمان، ورزشی و دیگر عرصه‌ها توجه شده است.

وی افزود: محور کار ما پروژه نیست و محور کار مردم و توانمند کردن آنان است لذا با شعار کار با مردم برای مردم فعالیت‌هایمان را در نقاط محروم کشور اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا در نخستین گام در قلعه گنج کرمان از چهار سال پیش فعالیت را آغاز کرده‌ایم و امروز برای دهمین نقطه کشور وارد کردستان شده‌ایم و نقطه مرزی سروآباد مدنظر قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: در هر منطقه‌ای یک مدیر را انتخاب می‌کنیم و پروسه محرومیت زدایی را طی چندین سال انجام می‌دهیم.

سعیدی کیا همچنین از واگذاری کارخانه نساجی سنندج به شهرداری این شهر در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: اقدامات کارشناسی از سوی بنیاد و شهرداری سنندج در این خصوص انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار بیان کرد: کردستان دارای قابلیت‌های بسیاری است که امیدواریم بنیاد مستضعفان با در نظر گرفتن این قابلیت‌ها به توسعه اشتغال در این منطقه بپردازد.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه برای ماندگاری مردم در روستاها نیاز است به مبحث درآمد و اشتغال آن‌ها توجه ویژه شود، گفت: خوشبختانه بنیاد در قروه اقدام به تأسیس پروژه گاوداری کرده و امیدواریم در شهرهای دهگلان، بیجار و سقز نیز این کار را انجام دهند.