۱۰ درصد برنامه صادراتی مازندران محقق شد

۱۰ درصد برنامه صادراتی مازندران محقق شد

ساری - استاندار مازندران گفت: تاکنون ۱۰ درصد برنامه افق صادراتی شامل ۳۷۵ میلیون دلار صادرات غیرنفتی در استان محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد حسین زادگان صبح شنبه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی در استانداری با اشاره به مشکلات حوزه تأمین اجتماعی و مالیات در حوزه تولید اظهار داشت: برخی از کارخانجات در استان خوب کار می‌کنند و برای افزایش ظرفیت با چالش‌های نقدینگی مواجه هستند که باید تقویت شوند.

وی تصریح کرد: در حوزه تجارت، رسیدن به افق صادراتی سه میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی هدف گذاری شده و باید تا پایان برنامه ششم این برنامه محقق شود.

وی گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد برنامه افق صادراتی شامل ۳۷۵ میلیون دلار محقق شده است و این درحالی که هر ساله باید ۲۵ درصد رشد صادرات در استان داشته باشیم.

استاندار مازندارن با تاکید براینکه موانع فراروی توسعه صادرات در استان باید بررسی و رفع شود عنوان کرد: اتاق بازرگانی به عنوان مدافع بخش خصوصی باید چالش‌های فراروی رصد و مدیریت کند و اگر نیاز به اصلاح قانون وجود دارد در این خصوص پیشنهاد لازم ارائه شود.

حسین زادگان با اشاره به اعزام و ورود هیئت‌های تجاری و بازرگانی اظهار داشت: باید موانع موجود فراروی صادرات در استان شناسایی و مشکلات موجود رفع شود.

وی با بیان اینکه مشکلات شامل قوانین، پولی، سرمایه در گردش و غیره است گفت: باید این مسائل دقیق بررسی و رصد شود.