۲۰ هزار مددجوی استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

۲۰ هزار مددجوی استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

بوشهر - مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: ۲۰ هزار مددجوی استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه سلامت، پرویز رمضانی اظهار داشت: مددجویان کمیته امداد ساکن روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر قبلاً دفترچه بیمه روستایی این سازمان را دریافت کرده‌اند و برای مددجویان ساکن شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت نیز این امکان فراهم شده است تا از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس تفاهم نامه این سازمان با کمیته امداد، بیش از ۲۰ هزار مددجوی این استان زیر پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می‌گیرند و بر اساس لیست ارسالی از سوی کمیته امداد که در سامانه امید سازمان بیمه سلامت بارگذاری شده است، برای این مددجویان دفترچه صادر و امکان دریافت خدمات بیمه‌ای یکسان و بدون هیچ تبعیضی برای این عزیزان فراهم می‌شود.

رمضانی گفت: با امضای این تفاهم نامه در گام نخست برای بیماران خاص تحت پوشش کمیته امداد در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر، دفترچه بیمه سلامت صادر شد و برای سایر مددجویان نیز دفترچه بیمه سلامت در حال صدور است و تا امروز بیش از ۶۰۰ نفر دفترچه دریافت کرده‌اند و هیچ مشکلی برای صدور دفاتر سایر مددجویان وجود ندارد.

وی یادآور شد: با انتقال پوشش بیمه‌ای ۲۰ هزار نفر مددجوی کمیته امداد به جمع بیمه شدگان بیمه سلامت، آمار بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در استان بوشهر به بیش از ۵۱۰ هزار نفر رسید.
مددجویان کمیته امداد طبق تفاهم‌نامه هیچ هزینه‌ای برای صدور دفترچه بیمه سلامت پرداخت نمی‌کنند.