هزار و ۱۸۸ زندانی خراسان‌جنوبی آزاد شدند

 هزار و ۱۸۸ زندانی خراسان‌جنوبی آزاد شدند

بیرجند- مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: هزار و ۱۸۸ نفر از زندانیان خراسان‌جنوبی با عفو رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب سال گذشته آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی هاشمی صبح شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سال ۹۷ با همکاری ستاد دیه و در طی برنامه تلویزیونی ماه عسل ۱۳۵ نفر زندانی خراسان‌جنوبی با بدهی ۱۶ میلیارد تومانی از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بخش مهمی از این آزادی زندانیان را مدیون گذشت شاکیان هستیم که در مورد ۱۳۵ زندانی حدود ۱۰ میلیارد بخشش داشتند.

هاشمی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نیز ۹ نفر از زندانیان خراسان‌جنوبی با بدهی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شدند که از این میزان بدهی ۷۰۰ میلیون توسط شاکیان بخشیده شده است.

وی با اشاره به عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: براساس این عفو در خراسان‌جنوبی دو هزار و ۳۰۰ نفر استحقاق عفو پیدا کرده و هزار و ۱۸۸ نفر نیز به واسط عفو از زندان آزاد شدند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۷۵ نفر از زندانیان خراسان‌جنوبی در ستاد دیه پرونده دارند که از این تعداد ۱۲۷ نفر جرایم مالی غیر کلاهبرداری، ۴۷ نفر جرایم نفقه و مهریه و یک نفر نیز به واسطه دیه در زندان است.

هاشمی با بیان اینکه ستاد دیه تنها یک بار به زندانی برای آزادی کمک می‌کند، یادآور شد: همچنین ستاد دیه در پرونده‌های بالای ۲۰۰ میلیون تومان ورود پیدا نمی‌کند.

آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی نیز در این دیدار گفت: احسان و کمک به دیگران یک امر فطری و مطابق با روح الهی انسان است.

وی ادامه داد: هر چند امروزه فرهنگ مادی‌گرایی دنیا را فرا گرفته است ولی مردم ایران و خراسان‌جنوبی علی‌رغم همه محدودیت‌ها و سختی‌های اقتصادی باز هم در کمک به نیازمندان و محرومان پیش قدم هستند.