آتش در کمین عرصه‌های جنگلی شمیرانات است/آماده باش یگان حفاظت

آتش در کمین عرصه‌های جنگلی شمیرانات است/آماده باش یگان حافظت

شمیرانات- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات ضمن هشدار آتشسوزی عرصه‌های جنگلی و مرتعی این شهرستان گفت: برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی نیروهای یگان حفاظت در آماده باش هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن شکری صبح شنبه با اعلام خبر احتمال آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی شمیرانات در جمع خبرنگاران حاضر در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان ضمن هشدار در کمین بودن آتش برای عرصه‌های جنگلی و مرتعی این شهرستان گفت: با توجه به گرم شدن هوا و پوشش گیاهی مناسب در اثر بارش‌های متناوب امسال، خطر آتش سوزی اراضی جنگلی و مرتعی را تهدید می‌کند که برای مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی نیروهای یگان حفاظت این شهرستان در حال آماده باش کامل به سر می‌برند.

شکری با اشاره به محدود بودن امکانات و نیروی انسانی منابع طبیعی برای اطفا حریق افزود: از آنجایی که اراضی منابع طبیعی از وسعت زیادی برخوردار بوده نیاز است تا دستگاه‌های ذی ربط اعم از لشگری، کشوری و شهرداری‌ها در مواقع آتش سوزی با امکانات خود همکاری لازم را با مأموران منابع طبیعی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ یکصد هکتار و در سال ۹۷ حدود ۳۰ هکتار از مراتع و جنگل کاری‌های شهرستان دچار حریق شده اند اظهار داشت: برای جلوگیری از هرگونه آتش سوزی انتظار می‌رود تا عموم مردم و گردشگران در هنگام مراجعه به طبیعت نکات ایمنی را رعایت کرده و از روشن کردن آتش به شدت پرهیز کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی با شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع و یا با شماره‌های ۲۶۵۰۷۳۴۴ – ۲۶۵۰۷۳۴۳ یگان حفاظت منابع طبیعی شمیرانات تماس حاصل کنند.

گفتنی است که شهرستان شمیرانات با ۲ بخش لواسانات و رودبار قصران دارای ۱۴۰ هزار هکتار اراضی ملی است.