سیل یک میلیارد تومان به تأسیسات آشخانه خسارت وارد کرد

سیل یک میلیارد تومان به تأسیسات آشخانه خسارت وارد کرد

مانه و سملقان- فرماندار مانه و سملقان گفت: سیل بامداد پنج شنبه هفته گذشته یک میلیارد تومان به تأسیسات شهر آشخانه خسارت وارد کرد.

محمودرضا معموری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سیل هفته گذشته بیشتر به تأسیسات شهر و منازل مسکونی شهر آشخانه خسارت زده است، اظهار کرد: سیل به ابنیه و وسایل منزل ۶۰ واحد مسکونی شهر آشخانه خسارت وارد کرد که این خسارت‌ها جزئی بوده است.

معموری افزود: منازل مسکونی که به صورت همکف بوده براثر بارندگی بامداد پنج شنبه دچار آبگرفتگی شدند و لوازم ضروری زندگی آنان خسارت دیده است.

وی تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده برای جبران لوازم خسارت دیده تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

فرماندار مانه و سملقان گفت: تمام واحدهای که دچار سیلاب شدند با حضور نیروهای بسیج، نیروهای نظامی و شهرداری تا پایان روز پنج شنبه مورد شست و شو قرار گرفت.

معموری اضافه کرد: براثر ورود سیلاب به منازل مسکونی آشخانه تنها سه خانوار به علت شدت خسارت درخواست چادر داشتند که امکانات لازم به موقع توزیع شد.

وی درباره نیازها و مشکلات کنونی منازل آسیب‌دیده شهر آشخانه گفت: به منظور ارائه خدمت به خانواده‌هایی که وسایل منزل آنان دچار خسارت شده، موکب قمر بنی‌هاشم (ع) شهرستان مانه و سملقان که سابقه حضور در پل‌دختر را دارد برپا شده است.