زمینه‌سازی ظهور جهانی از رسالت‌های طلاب و روحانیت است

زمینه‌سازی ظهور جهانی از رسالت‌های طلاب و روحانیت است

قزوین- نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: زمینه‌سازی ظهور جهانی جزو رسالت‌های طلاب و روحانیت است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی جمعه شب در ضیافت افطاری خانواده روحانیون معمّر و متوفی، ضمن آرزوی قبولی طاعات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: برای اینکه عالمی در یک سخنرانی منبر آماده شود عوامل زیادی دخیل است، پدر و مادر، فرزندان، همسر، شاگردان و اساتید همه این افراد دور هم جمع شدند تا طلبه‌ای احادیث دینی را بگوید و مردم را به دین علاقه‌مند کند.

امام جمعه قزوین افزود: همه افرادی که در این جمع حاضرند در ترویج احادیث ائمه اطهار (ع) و تبلیغ دینی که توسط طلاب انجام می‌گیرد، موثرند و همه این جمع حاضر بزرگ و کوچک و زن و مرد و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در کنار هم قرار گرفتند تا نشر دین صورت بگیرد.

وی بیان کرد: هرکس که در ترویج و عظمت بخشیدن در نام و یاد خدا وقرآن و نماز و روزه تلاش کند این فرد دارای تقوای دل است. انسان بی تقوا، شجاعت و اراده و قدرت لازم برای تبلیغ دین خدا را ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: لشکر پای کار تبلیغ اندیشه‌های امام، همین طلاب دینی بودند که یک اعلامیه صادر شده امام راحل از مسیرهای مختلف در خفقان دوره پهلوی در شهرهای مختلف به گوش مردم می‌رسید و عامل پیروزی انقلاب شد.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه خانواده‌های طلاب در کنارشان مبلغان و مبلغات دین هستند، عنوان کرد: از همه خواهران و برادران و حتی فرزندان طلاب عزیز که رنج و زحمت تبلیغ دین را برعهده دارند تشکر می‌کنیم وباید همه خود را بسیج کرده تا در مرحله گام دوم انقلاب که رهبری تاکید دارند، موفق عمل کنیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: در گام اول انقلاب که از پیروزی انقلاب تا ۴۰ سالگی آن ادامه داشت اقدامات بزرگی صورت گرفت و این ایام که مرحله دوم انقلاب شکل گرفته باید الگوی یک خانواده مسلمان را در جامعه تبلیغ کنیم.

وی تصریح کرد: امروز ما نیازمند ترویج سبک زندگی اسلامی هستیم و باید این سبک به دنیا نشان داده شود تا یکی از دستاوردهای انقلاب که همین سبک زندگی دینی با اخلاق و احترام است را به خوبی ببینند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: از خدای متعال برای همه طلابی که در مظلومانه ترین شرایط زندگی کردند و تبلیغ دین کرده و رسالت دینی خود را به جای آوردند، غفران و رحمت طلب می‌کنیم و برای همه علمای بیمار طلب شفا و برای همه عزیزانی که برای آماده کردن جامعه برای ظهور وارد میدان شدند، طلب برکت و موفقیت داریم.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: در گام اول انقلاب، انقلاب ما پیروز شد یعنی ایران قیام کرد امام راحل آمد؛ اگر جهان قیام کند چه کسی می‌آید؟ در گام دوم انقلاب وظیفه همه طلاب و روحانیت و مبلغان باید زمینه سازی قیام جهانی باشد.

وی در پایان بیان کرد: در دوره‌ای مدرسه فیضیه همه سرمایه مردم ایران بود که در سال ۵۴ هم عمال رژیم طلاب را دستگیر و درب مدرسه را بستند، اما امروز دیوارهای مدرسه فیضیه کنار دریای مدیترانه و بحرین و یمن و آفریقا است که نویدبخش آینده روشنی برای این انقلاب است.