آرمان مشترک علمای شیعه و اهل سنت مبارزه با شرک و طاغوت است

آرمان مشترک علمای شیعه و اهل سنت مبارزه با شرک و طاغوت است

سرخس-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: آرمان مشترک علمای شیعه و اهل سنت مبارزه با کفر و استکبار جهانی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی جمعه شب در دیدار با مولوی پارسا امام جمعه اهل سنّت سرخس در محل دفتر امام جمعه اظهار کرد: آنچه قرآن به ما دستور داده است توحید و کفر به طاغوت است و وظیفه ما در میدان جهاد کبیر، پرچم داری جریان اسلام در مقابل جریان کفر و استکبار جهانی است و همه باید حول این محور با هم متحد شویم.

وی افزود: آرمان مشترک ما مبارزه با شرک و طاغوت است و آن با تلاش در جهت جبهه اسلام در مقابله با کفر و استکبار جهانی است که این پرچم‌داری در سنگر نماز جمعه انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: اسلام رحمت للعالمین است، اسلام علیه ملت‌ها و ادیان دیگر نیست، بلکه علیه ظلم و استکبار است و وظیفه علمای شیعه و اهل سنت مرزداری از معارف اسلامی و پشتیبانی از آن است.

در ابتدای این دیدار مولوی پارسا وحدت اسلامی را خار چشم دشمنان اسلام دانست و گفت: دشمنان همیشه در تلاش هستند تا بین قومیت‌ها و مذاهب اختلاف بوجود بیاورند و امروز با تلاش روحانیت شیعه و اهل سنت و به رغم تلاش‌های دشمنان، با افراطی گری‌ها و تعصبات خشک مبارزه شده است.

امام جمعه اهل سنت سرخس تصریح کرد: هرچقدر به قرآن و ائمه اطهار و سیره پیامبر نزدیک شویم نصرت الهی و عزت و سربلندی شامل ما می‌شود و دشمنان ما مغلوب می‌شوند.