روابط عمومی ها همگام با تحولات و پیشرفت های روز دنیا حرکت کنند

 روابط عمومی ها همگام با تحولات و پیشرفت های روز دنیا حرکت کنند

کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان بر لزوم بهره گیری از تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی در روابط عمومی ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، یدالله موحد صبح شنبه در دیدار با مدیر و کارشناسان روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان گفت: روابط عمومی باید همگام با تحولات و پیشرفت‌های روز دنیا حرکت کند تا از هیچ نوع نوآوری و تکنولوژی ارتباطی و اطلاعاتی دور نماند.

موحد اظهار داشت: روابط عمومی نه به عنوان یک نهاد تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک نهاد مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس پیدا نمی‌کند.

وی گفت: تحولاتی که در حوزه تکنولوژی‌های جدید ارتباطی به وجود آمده، جهان را کوچک‌تر و انسان‌ها را به هم نزدیک‌تر ساخته به نحوی که امکان برقراری ارتباط همگان با هم را در هر جا و در هر زمان فراهم کرده است.

رئیس شورای قضائی استان کرمان عنوان کرد: روابط‌عمومی به عنوان نهادی منسجم و هدفمند، با تلاش آگاهانه و موثر در جهت اطلاع یابی، اطلاع رسانی و شفاف سازی، می‌تواند در ایجاد و حفظ ارتباط یک مجموعه با دنیای خارج از آن موثر باشد.

وی ادامه داد: ارتباطات به شکل گسترده‌ای در حال پیشرفت است و سازمانها مجبورند برای حفظ بقای خود از همه نو آوریهای لازم در این عرصه بهره ببرند.

موحد گفت: بدیهی است کسانی که مسئولیت هدایت روابط عمومی را به عهده دارند، کوله باری از مسئولیتهای اجتماعی را در مقابل مردم، سازمان، مدیران و رسانه‌ها بر دوش می کشند.

موحد بیان کرد: اطلاع رسانی دقیق و به موقع به سازمان و مخاطبان عام و خاص و ایجاد همنوایی درابعاد درون و بیرون سازمان است، که با ساختن تصویر ذهنی مناسب از سازمان و برخورداری از ابزارهای دقیق ارتباطی، مخاطبان را به استقبال از فعالیت‌ها و برنامه‌ها ترغیب و به توسعه روابط عمومی کمک می‌کند.