نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در پیشوا احداث می‌شود

نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در پیشوا احداث می‌شود

پیشوا- فرماندار پیشوا گفت: نیروگاه حرارتی با ظرفیت تولید یک هزار مگاوات برق در ۷۰ هکتار از اراضی شهرک صنعتی پیشوا ظرف ۳۳ ماه آینده احداث خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین عباسی ظهر جمعه در نشست با سرمایه گذاران پروژه احداث نیروگاه برق حرارتی اظهار داشت: افزایش روز افزون مصرف و کمبود برق در کشور و استان اهمیت توجه و استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری در این بخش را بیش از پیش آشکار ساخته است.

وی افزود: از همین رو باید جهت رفع نیاز به برق و توسعه و اشتغالزایی در شهرستان با همکاری همه مجموعه‌ها بستر و امکانات لازم برای احداث نیروگاه در پیشوا فراهم شود.

فرماندار شهرستان پیشوا به پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه اشاره و عنوان کرد: در جلسه ستاد تسهیل سرمایه گذاری و رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر محسنی بندپی استاندار تهران موضوع احداث نیروگاه برق پیشوا مطرح شد و استاندار دستور تشکیل کارگروه مربوطه را صادر کرد.

عباسی گفت: مقدمات اجرای این پروژه در شهرستان فراهم و در حال حاضر در مرحله جانمایی است و با امکان سنجی ها، بررسی و مطالعات صورت گرفته، ۷۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی در شهرک صنعتی به اجرای این پروژه اختصاص می‌یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا بیان کرد: این نیروگاه حرارتی با ظرفیت تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق با سرمایه گذاری بخش خصوصی ظرف مدت ۳۶ ماه احداث خواهد شد و در تأمین برق منطقه و استان تأثیرگذار خواهد بود.

عباسی افزود: اشتغالزایی این پروژه در مدت احداث حدود ۵۰۰ نفر و پس از بهره برداری حدود ۱۸۰ نفر خواهد بود.

وی به لزوم تعامل دوسویه بین سرمایه گذاران بخش خصوصی و مجموعه شهرستان اشاره و تصریح کرد: انتفاع شهرستان پیشوا از برق تولید شده توسط این نیروگاه در جهت رفع کمبودها و مشکلات و به کارگیری نیروهای بومی با هدف افزایش اشتغالزایی در شهرستان دو مطالبه مهمی است که باید توسط سرمایه گذاران تأمین شود.

عباسی با بیان اینکه احداث نیروگاهی با این ظرفیت پیش نیازهایی را می‌طلبد، افزود: با توجه به اینکه سوخت مورد نیاز این نیروگاه گاز است، نیاز به خط انتقال گاز سی. جی. اس دارد که باید با مجوز شرکت ملی گاز برداشت و اقدام شود.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: همچنین به دلیل ظرفیت بالای نیروگاه، نیاز به ایجاد پست فشار قوی و خطوط انقال جدید توسط شرکت توانیر برای اتصال به شبکه توزیع برق است.

وی تصریح کرد: ورود این نیروگاه هزار مگاواتی به شبکه تولید و توزیع برق، نیاز شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران به ویژه مشکل برق شهرک‌های صنعتی را برطرف خواهد کرد.

عباسی افزود: در سال رونق تولید، شهرستان پیشوا آمادگی پذیرش سرمایه گذاری در زمینه‌های تولیدی به ویژه در حوزه صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی را دارد و از ورود سرمایه گذاران استقبال می‌کنیم.

فرماندار شهرستان پیشوا در پایان گفت: از حسن نظر استاندار محترم و معاونان ایشان در توجه به تقویت اقتصاد و صنعت شهرستان پیشوا تشکر و قدردانی می‌کنم.