روحیه تحمل‌پذیری جامعه بسیار کاهش‌یافته است

روحیه تحمل‌پذیری جامعه بسیار کاهش‌یافته است

ری- امام جمعه ری گفت: روحیه تحمل‌پذیری جامعه بسیار کاهش‌یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی امام‌جمعه شهرری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ری طی سخنانی با تاکید بر سنت احسان و نیکی به فقرا و نیازمندان اظهار داشت: فرصت ماه رمضان بیشتر به فکر نیازمندان باشیم و روز ولادت امام حسن (ع) روز اکرام ایتام هم بیان‌شده است که هرکس در حد توان خود باید در این زمینه باید قدم موثری را بردارد.

امام‌جمعه شهرری با اشاره به اینکه روحیه تحمل‌پذیری جامعه بسیار کاهش‌یافته است گفت: هم اکنون شاهد این موضوع هستیم که به راحتی می‌بینیم جریانات سیاسی به جان هم می‌افتند که بر می‌گردد به روحیه تحمل و صبر میان افراد.

وی در ادامه بیان داشت: یکی از امتیازات مهم ما که دشمن از آن بی‌بهره است اراده ملت ما است و در طول این ۴۰ سال دست خدا را در پشتیبانی ملت دیده‌ایم و ما در طول این سال‌ها علیه جنگ، توطئه‌ها، فتنه، تحریم‌ها و مشکلات فراوان دشمن مقابله کردیم اما دشمن با تمام وقاحت به بی‌حجابی دامن زده است و کار به‌جایی رسیده که در دانشگاه کشور جمهوری اسلامی علیه حجاب راه‌پیمایی و شعار می‌دهند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه وضع بدحجابی و بی‌حجابی در کشور نگران‌کننده است افزود: همه ما به‌خصوص مسوولان فرهنگی در این امر مهم وظیفه‌داریم چرا که در شهر مذهبی ری هم باید نسبت به حجاب تذکر دهیم و در صورت کوتاهی در این موضوع خدا از ما نمی‌گذرد و باید پاسخگو باشیم.

وی در خصوص بیانات ارزشمند رهبری در دیدار با سران و دست‌اندرکاران نظام تصریح کرد: آمریکا به دنبال گرفتن اقتدار موشکی و عدم دخالت ما در مسائل منطقه است که به بیان رهبر معظم انقلاب مذاکره منتفی است و جنگ نظامی هم در کار نیست.