اتحاد لبخند بین اتباع افغانستان و ایرانی‌ها/ ترس غرب از اتحاد شیعیان

اتحاد لبخند بین اتباع افغانستان و ایرانی‌ها

شیراز – برنامه «اتحاد کف خیابان» برای اتحاد بین اتباع افغانستان و ایرانی ها برگزار شد تا همبستگی ناب اسلامی در شیراز جلوه گری کند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها، سعید دهقانی: جشن لبخند برای کودکان افغانستانی و فرزندان شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون توسط کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال و حضور گسترده افغان‌های ساکن شیراز شامگاه پنجشنبه برگزار شد.

این رویداد مهم فرهنگی که اتحاد کف خیابان نام داشت و با حضور گسترده افغان‌های ساکن شیراز همراه بود با اجرای گروه سرود ریحانه القرآن آغاز شد. این گروه سرود با اجرای دو قطعه با عناوین «لبیک یا شهید» و «شهید مدافع حرم» آن‌چنان شور و شعفی را نصیب شرکت‌کنندگان در این مراسم کردند که در طول اجرایشان صدها پرچم ایران و افغانستان به نشانه اتحاد این دو ملت برافراشته شد.

گرچه این جشن برای کودکان افغان برگزار شده بود اما دیگر ساکنین شیراز نیز در استقبال از این مراسم کم نگذاشتند و با تشویق کودکان افغان و در دست گرفتن پرچم مشترک ایران و افغانستان مایه دلگرمی تمامی خانواده‌های شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون و دیگر افغانان حاضر در جمع شدند.

از هرات تا شیراز: ما یک ملت هستیم

علی حیدری، که از بستگان نزدیک یکی از شهدای مدافع حرم است و سال‌ها پیش از خاک هرات به شیراز آمده است در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: افغانستان از گذشته‌های دور با ایرانی‌ها هم‌فرهنگ، هم‌زبان و هم‌سنت بوده‌اند. امروز جمهوری اسلامی ایران به قدرتی فرامنطقه‌ای دست یافته است که علاوه بر تأمین صلح و امنیت در کشورهای خاورمیانه سعی در بیدار کردن احساس اتحاد اسلامی بین کشورهای منطقه دارد اما کشورهای غربی و در رأس آن آمریکا از این اتحاد هراس دارد.

این کارگر ۴۸ ساله افغان در ادامه گفت: گرچه مهاجرین افغان ساکن ایران از حیث مالی دارای مشکلاتی هستند اما نباید این را فراموش کرد که ایران هم‌اکنون با وجود تحریم‌های گسترده توانسته است بسیاری از جنگ‌زده‌های افغان را در خود جای دهد.

لشکر فاطمیون شاخه‌ای از درخت تنومند تشیع است

همچنین یکی از اعضای لشکر فاطمیون که در این مراسم جشن حاضر بود در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: سپاه قدس و لشکر فاطمیون دو شاخه از درخت تنومند حقانیت در جهان هستند که برای زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) تلاش می‌کنند. دشمنان اسلام باید بدانند که نه تنها این مراسم جشن در شهر شیراز بلکه در جای جای ایران اسلامی افغان‌ها و ایرانی‌ها مثل دو برادر برای حفظ اقتدار برادری می‌کوشند.

وی گفت: در سوریه ایرانی‌ها، عراقی‌ها، سوری‌ها و افغان‌ها اتحادشان را به دنیا ثابت کرده‌اند و اگر امروز می‌بینیم که رسانه‌های استکبار غرب در پی تفرقه افکنی در خاورمیانه هستند به قطع یقین از اقتدار حلال شیعی می‌ترسند.

در ادامه این جشن نیز دو خواننده شیرازی با اجرای قطعاتی شاد بار دیگر شور و شوق حاضران در جمع را برای ادامه این مراسم برانگیختند. پس از آن نیز به ترتیب برنامه‌های نمایش طنز و اجرای شعبده‌بازی به روی صحنه رفت.

اتحاد، مایه ترس دشمن

حجت‌الاسلام سید محمد انجوی نژاد رئیس کانون فرهنگی مذهبی رهپویان وصال نیز در پایان این مراسم برگزاری این جشن را در راستای اتحاد دو ملت مسلمان ایران و افغانستان عنوان کرد و ضمن خوش‌آمدگویی به شرکت‌کنندگان افغان گفت: اگر بین ایران و دیگر کشورهای منطقه مانند افغانستان صلح و مراودت وجود دارد به برکت خون شهدایی است که در جبهه حق علیه باطل در سوریه جان خود را به حرم حضرت معصومه (س) اهدا کرده‌اند.

وی افزود: هجمه‌های رسانه‌ای مزدوران نخواهد توانست خدشه‌ای به اتحاد ایرانیان با مردم افغانستان به وجود بیاورد چرا که بخشی از ارزش‌های هر دو ملت حفظ و حراست از تشیع است.

به گزارش مهر، پس از برگزاری این مراسم شرکت‌کنندگان در امام‌زاده سید محمد به صرف افطار دعوت شدند.