ضرورت سامان‌دهی گلزارهای شهدا در شهرستان‌های آذربایجان شرقی

ضرورت سامان‌دهی گلزارهای شهدا در شهرستان‌های آذربایجان شرقی

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت سامان‌دهی گلزارهای شهدا در شهرستان‌های آذربایجان شرقی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز پنج شنبه در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در تبریز با اشاره به ضرورت انتقال آرمان‌ها و اهداف شهدا به جوانان و نوجوانان گفت: توجه بیشتر به وصیت نامه شهیدان و اجرای برنامه‌های متناسب با قشر نوجوان و جوان ضروری است.

وی با بیان اینکه سامان‌دهی و کیفیت بخشیدن به برگزاری یادواره‌های شهدا نیز ضروری است، ادامه داد: باید برنامه‌ای برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در استان تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه نقشه راه حوزه ایثار و شهادت استان خواهد بود، ادامه داد: باید کارگروه‌های تخصصی ایثار و شهادت در دستگاه‌های استانی فعال‌تر شوند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه باید در فضای مجازی نیز تولید محتوا برای حوزه ایثار و شهادت داشته باشیم، ادامه داد: باید موضوعات روز مانند فضای مجازی در کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تداوم طرح سپاس و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران اظهار داشت: باید این طرح‌ها همچنان تداوم داشته باشد چراکه امنیت امروز کشور را مدیون خون شهدا و ایثارگری‌های خانواده‌های آنها هستیم.