طرح جامع سایت اربعین مشکلات تردد شلمچه را رفع می‌کند

طرح جامع سایت اربعین مشکلات تردد شلمچه را رفع می‌کند

خرمشهر- سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: در مسیر فعلی اربعین مشکلات رفت‌وآمد وجود دارد که با بهره‌برداری از طرح جامع سایت اربعین این مشکلات مرتفع خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، کورش مودت شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل از خادمین اربعین در صحن غدیر مسجد جامع خرمشهر، اظهار کرد: طرح جامع سایت اربعین شلمچه توسط منطقه آزاد در حال آماده‌سازی است و تلاش می‌شود تا زیرساخت‌های تا اربعین امسال فراهم و مسیر اربعین تغییر کند.

وی افزود: با راه‌اندازی مسیر جدید اربعین برخی مشکلات موجود همچون مشکل رفت‌وآمد رفع می‌شود اما نگرانی‌هایی از آماده نشدن زیرساخت‌ها و امکانات در مسیر جدید وجود دارد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر انتقال مسیر فعلی به سایت جدید اربعین شلمچه را بسته به آماده شدن تمام زیرساخت‌ها دانست و گفت: اگر روند آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای اربعین امسال پایان یافت، موکب‌ها به محل جدید منتقل می‌شوند، در غیر این صورت بازهم از مسیر قبلی استفاده خواهد شد.

مودت با یادآور شدن اینکه سال گذشته از فاصله آبادان تا مرز شلمچه ۴۵۰ موکب خدمات رسان مستقر بوده‌اند، افزود: از این تعداد ۱۵۰ موکب متعلق به خرمشهر بوده و ۴۰۰ موکب تنها در مسیر میدان مقاومت تا مرز شلمچه مستقر بودند و این مرز شاهد تردد بیش از ۱ میلیون نفر بوده است.

وی با یادآور شدن اینکه مرز شلمچه در اربعین طی سال‌های اخیر همواره جایگاه مطلوب داشته است، این امر را نتیجه استقبال مردم و ارتباط خوب همه مسئولان دانست.