بخش تولید نیازمند حمایت ویژه است/حذف بروکراسی برای سرمایه‌گذاران

بخش تولید نیازمند حمایت ویژه است/حذف بروکراسی برای سرمایه‌گذاران

اردبیل - استاندار اردبیل با توجه به شرایط کنونی کشور و افزایش تحریم‌های ظالمانه اقتصادی تاکید کرد که دراین شرایط، حوزه تولید و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیازمند حمایت ویژه مسئولان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اکبر بهنام جو عصر پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های اقتصادی بخش تولید نیازمند همکاری و مساعدت مسئولان بوده و لازم است تمامی دستگاه‌ها و بانک‌ها در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

وی این حمایت‌ها و همکاری‌ها را در تمام زمینه‌ها لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: امسال به نام سال رونق تولید نامگذاری شده و باید با حمایت از بخش تولید و کاهش بروکراسی زمینه توسعه سرمایه گذاری را در استان فراهم کنیم.

استاندار اردبیل ادامه داد: همچنین لازم است سرمایه گذاران انگیزه لازم برای راه اندازی تولید و اشتغال در استان را داشته باشند و این کار با کاهش روند بروکراسی و پیگیری دستگاه‌های اجرایی میسر می‌شود.

وی در عین حال مرزی بودن استان اردبیل را ظرفیت بالایی برای توسعه صادرات دانست و بیان داشت: باید از ظرفیت‌های بالقوه مرزی بودن این استان در راستای افزایش صادرات و تجارت با کشورهای همسایه استفاده کرد.

استاندار اردبیل رشد صادرات و تجارت خارجی را در تحقق رونق تولید و سرمایه‌گذاری موثر دانست و افزود: در همین حال بخش تولید نیز باید با اجرایی کردن ایده‌های نو، زمینه صادرات بیش از پیش تولیدات را از مرزهای استان فراهم کنند.