راهپیمای روز قدس امسال از اهمیت خاصی برخوردار است

راهپیمای روز قدس امسال از اهمیت خاصی برخوردار است

آبادان - امام جمعه آبادان گفا: به علت شرایط پیش آمده در منطقه، راهپیمایی روز قدس امسال از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی ابراهیمی پور عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری آئین‌های روز قدس، عید فطر، ارتحال امام و ۱۵ خرداد در سرسرای اجتماعات تالار الغدیر فرمانداری آبادان افزود: برگزاری باشکوه روز قدس به دلیل رجزخوانی‌های آمریکایی جنایتکار و ترسوهایی که در مملکت هستند، از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران اظهار کرد: کسی که توان دارد اقدام می‌کند جار نمی‌زند و رجزخوانی نمی‌کند، قلدرمآبی آمریکایی‌ها از این بابت است که قادر به انجام کاری نیستند.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه روز قدس امسال نسبت به سال‌های گذشته تفاوت‌های خاص خودش را دارد، تصریح کرد: فشار آمریکا سبب شد تا استقامت ملت ایران بیشتر شود.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به نزدیکی روز قدس امسال به ارتحال امام (ره) افزود: بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران همان کسی است که امروز به برکت وی تمام دنیا در مقابل استکبار قد علم کرده و در مبارزه میان مستکبر و مظلوم حامی و پشتیبان مظلومان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور اظهار کرد: ۴۰ سال است که آمریکا با تمام امکانات سخت افزای، نرم افزاری، مادی و تجهیزاتی در تلاش برای ضربه زدن به ایران بود اما نتوانستند.

امام جمعه آبادان با اشاره به اینکه پهپادهای یمن در حال نقطه زدن دکل‌های سعودی هستند، تصریح کرد: برخی‌ها فکر کردن با رحلت امام (ره) فاتحه نظام و انقلاب خوانده می‌شود اما دیدیم که چنین نشد و هنوز انقلاب اسلامی ایران بالنده و پایدار ادامه دار است.

وی گفت: با توجه به تقارن ارتحال امام با ماه رمضان دیگر اعزام مردمی برای شرکت در آئین ارتحال امام راحل نداریم و از همین رو در شب‌های چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه در مصلی نماز جمعه ویژه برنامه‌هایی را با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور با تاکید بر حضور مسئولان در آئین‌های مرتبط با ایام یاد شده، افزود: به طور حتم عدم حضور مسئولان در آئین‌های مختلف سبب بدبینی مردم نسبت به آنان و نظام می‌شود.

وی اظهار کرد: نماز عید فطر نیز به عنوان نماز بندگی خدا در یک محل برگزار می‌شود تا این اجتماع عظیم نمود پیدا کند و لذا این آئین همچون سال‌های گذشته در بلوار دهداری مقابل استادیوم تختی برگزار می‌شود که جزئیات بیشتر آن متعاقباً اعلام می‌شود.

به گفته امام جمعه آبادان، راهپیمایی روز قدس نیز ساعت ۱۲ ظهر از محل مسجد امام علی به سمت مصلی انجام می‌شود.